Pahalı olan abonelik ücretleri ile birçok defa eleştiriye maruz kalan Netflix, reklamlı olan ve ucuz bir abonelik için kollarını sıvadı. Hatta bu abonelik ile beraber yılda 1 milyar dolar ek gelir kazanabilir. İşte tüm detaylar…

Online içerik platformu olan Netflix‘i tanıdığımızdan beri reklamsız ve ücretli aboneliği ile biliyoruz. Bunla beraber yüksek abonelik ücretleri elbette çoğumuzu üzmeye yetiyor. Şimdi ise Netflix ücretli aboneliğine ek bir seçenek daha getirmek için hazırlanıyor.

Gelir modeli hatalı duruyor!

Bu sektörde lider olmasına rağmen, platformun borcu 10 milyar dolar ve kendi yapımlarına giden masrafları da bulunuyor. Çevrimiçi bir hizmet sunan bu platform elbette masraflarını karşılamak ve düze çıkmak için bazı adımlar atması gerekiyor.

Platform, tüm bunlardan dolayı, daha uygun bir fiyata sahip ve reklam gösterimi bulunan bir abonelik sistemini getirecek. Bu bakımdan yüksek fiyatlardan dolayı platformu kullanamayan kişilerin bu sayede platforma üye olabilecekleri düşünülüyor. Yapılan analizler sonucu 2021 yılında platformda çeyrek kullanıcı sayısının reklamlı abonelik kullanacağı ön görülüyor.

Ancak yüksek fiyat ödeyen kullanıcıların da reklamlı aboneliğe geçiş yapabileceği sorunu da bulunuyor. Bakalım son durum ne olacak bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz