Öncelikle pandemi, dünyada birden fazla ülkede veya kıtada, çok geniş bir alana yayılarak ektisini gösteren salgın hastalıkların genel adıdır. Günümüz dünyasına baktığımız zaman yayılmış olan Dünyanın neredeyse %85 ine yayılmış olan Covid-19 virüsü nedeniyle çok sıkı güvenlik önlemleri alınmaktadır. Bu önlemler arasında en büyük olan tedbir karantina dönemedir. İnsanlar pandemi yüzünden evlerinde karantinaya girdikleri için kendilerini oyalama adına yeni yeni şeyler denemeye başladı. Bu yeni denemelerden en rövanşta olanı ise Netflix’te ki pandemi filmleridir.

Netflix uygulaması içerisinde pek çok tür ve konudan film veya dizi bulunduran bir uygulamadır. Bu uygulama çıktığından beri pek çok kişiye hitap etmektedir. Bu yüzden de çok fazla kullanıcı sayısı vardır. Ancak pandeminin etkisiyle beraber bu uygulamaya olan talep çok daha fazla artmıştır. Bugün ise baktığımız zaman uygulamaya olan artış ile beraber pandemi filmlerinin izlenmesinde de artış görünmektedir. Bugün sizlere izleyebileceğiniz en iyi pandemi filmlerinden bahsedeceğiz.


İlk olarak izleyebileceğiniz en iyi filmlerden birisi ” Salgın” filmidir. Bu film solunum yolu ile bulaşıp, insanları birkaç gün içerisinde öldüren virüs ile mücadele eden doktorların hayatta kalmasını ele alıyor. Hiç şüphesiz ki bu film izleyeceğiniz en güzel pandemi filmlerinden birisidir. Salgın filmine ek olarak ” Eli”, “Resident Evil”, “Kabin Ateşi”, “Kargo”, “Pandemi : Bir Salgının Önlenmesi” gibi filmleri de yine izleyebilirsiniz. Bu filmlerde pandemiyi ele alan güzel filmlerden bazılarıdır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz