Netflix uygulaması sayesinde farklı filmlerin keyfini çıkarabiliyoruz. Farklı kategorilere sahip olan Netflix uygulaması sayesinde üye olarak izleyebiliyoruz. Bu yazımızda ise Netflix uygulamasında görüntünün bozuk olduğunu söyleyen kişilere yardımcı olacağız. Eğer Netflix uygulamasında izlediğiniz filmlerin görüntü kalitesinde sorun varsa bu internet ile alakalı olabilir. Mobil veri üzerinden filmleri izliyorsanız, internetinizin az kalmasından ya da çekmemesinden kaynaklı olarak görüntü sorunu yaşayabilirsiniz.

Wİ-Fi ağına bağlı olarak Netflix üzerinden film izliyorsanız, ağın zayıflaması sonucu görüntüde sorun yaşarsınız. Çözüm yöntemi olarak izlediğiniz filmi birkaç dakikalığına durdurun. Eğer sorun hala devam ediyorsa modeminizi kapatıp baştan açın. Aynı zamanda Netflix’in yürütme ayarını kontrol edin. İnternet hız yeterliliğini ya da ağ desteğini kontrol edin. Netflix ayarlarında bulunan Yürütme ayarına tıklayarak, veri kullanımı ve yüksek seçeneklerini seçin.

Bu seçenekleri tercih ettiğiniz zaman veri kullanımın artmasına neden olursunuz. Wi-Fi sorununun tek Netflix uygulamasında olup olmadığını kontrol edin. Eğer Wi-Fi de sıkıntı varsa bu santralden kaynaklı bir sorun olabilir. Uygulamada bir sıkıntı oluşmaz, bu tarz sorunlar genellikle internetle alakalıdır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz