Nexus 5 cihazının Ekim ayından önce Android 5 Key Lime Pie işletim sistemi yüklü olarak gelmesi mümkün.

Koreli teknoloji sitesi Daum’un iddialarına göre gelecek Nexus cihazı, yeni LG G2’nin donanımına dayalı olacak. Nexus 5 adı ile gelmesi beklenen cihazın Android işletim sisteminin yeni sürümünü bulundurması ve Ekim ayından önce çıkması olası.

Yeni Nexus akıllı telefon büyük olasılıkla LG tarafından üretilecek. Daum teknoloji sitesi tarafından yayınlanan son rapor, bunu kanıtlar nitelikte. Raporda söylenenlere göre, Nexus 5, LG G2’nin donanım platformuna dayalı olarak üretilecek. Google ve LG ortaklığı ile geliştirilecek olan akıllı cihazın adı Nexus 5 olacak.

LG Nexus 5

Aynı raporda Daum teknoloji sitesi, LG G2 hakkında bilinmeyen birkaç ayrıntıyı da sunuyor. Resmi olarak doğrulanmış tek özellik olan Snapdragon 800 işlemciye ek olarak cihazın 2 GB ve 3 GB şeklinde iki ayrı modelinin üretileceği belirtildi. Yine de şirketin bu konuda kararının kesin olmadığı da rapora eklenmiş. OIS ile gelişmiş fotoğraflar çekebilen 13 MP kamera, 2700 mAh batarya, 5.2 inç tam HD IPS ekran ve LTE-A desteği de cihazda bulunacak özellikler arasında. LG G2’nin kutudan Android 4.2.2 ile çıkacağı biliniyor fakat bu da sorgulanan bilgiler arasında. Çünkü o zamana kadar Android 4.3 sürümü kullanılabilir durumda olacak.

LG G2 ve Nexus 5 hakkında daha çok bilgi ulaştığında size aktaracağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz