Teknoloji devi ve dünyanın en iyi arama motoru olan Google, teknoloji alanındaki ataklarına devam ediyor.

Sürekli gelişim halinde olan Google, LG ile birlikte ürettiği yeni akıllı telefonu Nexus 5 için bir güncelleme daha çıkardı. İmzasını taşıyan her türlü cihaz ve yazılımı geliştirmeye çalışan teknoloji devi, bünyesinde bulunan diğer ürünleri de geliştirmenin hesabını yapıyor.

LG ve Google imzası taşıyan akıllı telefon Nexus 5 için önceden Android 4.4.4 güncellemesi yayınlanmıştı. Şimdi de telefon içerisindeki hataları ayıklayıp belli bir bölümde toplayan ve daha geniş olan bir güncelleme yayınlandı.

Yeni güncelleme ile kullanıcıların sitem ettiği hataları ortadan kaldırmak isteyen üretici ve geliştirici firma, yeni güncellemeye KTU84Q sürüm numarasını verdi.

Nexus 5 için gelen Android 4.4.4 Release 2 isimli yeni güncelleme bazı ülkelerde kullanıcılar tarafından kullanmaya başlanırken ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda net bir bilgi yok.

Avustralya, Yeni Zelanda ve Hindistan’da yayınlanan yeni güncelleme ile Nexus 5’de yaşanan sorunların halledilmesinin yanı sıra yeni bir radyo sürümü de kullanıcılarla buluşacak.

Yaşanan rehber ve kamera sorunların da dahil olduğu yeni güncelleme ile kullanıcılar Nexus 5’i daha rahat kullanabilecek.

nexus 5 android 4.4.4 release 2 guncellemesi

Nexus 5 Android 4.4.4 Release 2 Güncellemesi Diğer Ülkelerde Yayınlanacak Mı ?

Diğer ülkelerdeki kullanıcıların da yeni güncellemeden faydalanmak istemelerine karşın farklı ülkelerde yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil. Ortaya atılan iddialara göre Android 4.4.4 Release 2 yerel bir güncelleme olacak ve Hindistan, Avustralya ve Yeni Zelanda’nın dışına çıkmayacak. Her ihtimale karşı güncellemenin gelip gelmediğini kontrol etmek için Nexus 5 üzerinden sırasıyla Ayarlar, Telefon Hakkında, Yazılım Güncellemeleri adımlarını takip edebilirsiniz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz