Emoji kullanımı günümüzde giderek artmaya devam ediyor. İnsanların gündelik hayatlarında bir alışkanlık haline getirdiği bu emojiler son olarak WhatsApp güncellemesi ile daha da fazla çeşitlendirilmişti. Her geçen gün uygulamaların ve akıllı telefon üreticilerinin güncelleme yayınlayarak genişlettikleri emoji çeşitleri arasına bir yenisi daha ekleniyor.

Bazı kullanıcılara hala itici gelen fakat bazı kişiler için oldukça sevimli ve işlevsel gelen emojiler gelen güncellemeler ile birlikte artık ufak yüz ifadeleri olmaktan çıkarak neredeyse yazı yazmadan iletişim kurabileceğimiz ikonlar haline getirilmişti. Tam da bu noktada Android işletim sistemi kullanan Nexus sahiplerine müjdeli yeni bir haber daha Google tarafından geldi.

Unicode 8.0 Standartları Gelecek

Google çalışanlarından olan Hiroshi Lockheimer, resmi Twitter hesabı üzerinden önümüzdeki hafta Nexus cihazlarına yeni emoji paketi güncellemesinin geleceğini açıkladı. Gelecek olan bu emoji paketi güncellemesinde geçtiğimiz günlerde iOS 9.1 ve OS X El Capitan’a gelen güncellemeler ile dahil edilen Unicode 8.0 standartındaki çözümleri de beraberinde getirecek.

emoji

Unicode 8.0 içinde yer alan aslan, yengeç ve unicorn gibi çeşitli emojiler böylelikle Android Nexus cihazları için kullanılabilir olacak. Fakat güncellemenin kesin tarihi şimdilik belirli değil. Önümüzdeki hafta geleceği dışında herhangi bir bilgi verilmiyor.

Emoji paketlerini hızlı bir şekilde cihazları için yayınlayan Google ise, kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Yeni gelecek olan emoji paketlerini bir hayli seveceğinizi belirtelim.

Kaynak: phandroid

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz