Oyun pazarında son dönemlerde büyük bir patlama yaşanmaktadır. Korona virüsü nedeniyle evde kal çağrılarına uyuyoruz ve bu süre içerisinde kendimize uğraşacak oyunlar arıyoruz. Evde kalarak vakit geçsin diye oyunlara yöneliyoruz. NPD Grubu tarafından, üç konsol üreticisinin de 2020 yılının ilk çeyreğinde kayda geçecek bir büyüme ortaya çıktı.

Mart ayı için toplam donanım satışları 461 milyon dolara yükseldi. Sistemde bulunan ilk çeyrek harcamaları geçen seneye göre %2 artarak 773 milyon dolara yükseldi. Mart ayında ek olarak aksesuar, oyun kartı, donanım, yazılım için de harcamanın yaklaşık 1,6 milyar dolara %35’lik kazanç ve son 12 yılın en büyük Mart harcaması olarak kayıtlara geçtiği ortaya çıktı.

NPD bu duruma; “Bu, Mart 2008’de elde edilen 1.8 milyar dolardan bu yana bir Mart ayı için bildirilen en yüksek harcama.” ifadelerine yer verdi. Nintendo Switch, konsolun yıllık satışlarını ikiye katlamanın ilerisinde ve ilk çeyrekte fazlasıyla kazanan oldu. PlayStation 4 ve Xbox One da yüzde 25’ten daha iyi kazançlar elde ettiği ortaya çıktı. Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz