Bu fiziksel tuşlu telefonla internete girebiliyor, fotoğraf çekebiliyor ve çift SIM seçeneğini kullanabiliyorsunuz.

Yeni Microsoft Nokia 215 akıllı telefon sadece 29 dolar gibi bir fiyata sizin oluyor. Microsoft bu telefonları tek SIM ve çift SIM olmak üzere iki farklı sürümde piyasaya sunuyor.

Microsoft’a göre Nokia 215 telefonların ucuz olma ve internete girebilme gibi özelliklere sahip olmasının sebebi “herkesin internete erişim sağlayan bir telefona sahip olması” imiş. Bu yüzden Nokia 215 akıllı telefon sadece 29 dolar.

Microsoft’un attığı bu adım sayesinde herkesin elinde internete girebilen bir Nokia telefon olacak. Bu telefonlara baktığınızda geçmişte kalan Nokia telefonlar gelecek aklınıza. Daha dokunmatik telefonlar hayatımıza girmeden önce tanıştığımız fiziksel tuşlu telefonlar… Fakat bunlar elbette o telefonlardan farklı. Nokia 215 telefon, kullanıcıların eline geldiğinde içinde zaten Facebook, Messenger ve Twitter gibi en çok kullanılan uygulamalar hazır yüklü hâlde gelecek. Ayrıca telefonda uygulama bildirimleri gibi aranan özelikler de mevcut olacak.

Microsoft bu telefon hakkında çok fazla açıklamada bulunmuyor. Yani meselâ ekranın, fiziksel tuşlar haricinde, dokunmatik olup olmadığını bilmiyoruz. Bununla birlikte Microsoft’un verdiği bazı bilgilere göre kullanıcılar Nokia 215 ile mevcut Opera Mini tarayıcı ve Bing Arama üzerinden internete erişebilecek.

Nokia 215 ile kolay yoldan içerik paylaşımı da mümkün. Bunun için SLAM teknolojisi kullanılabilmekte. SLAM teknolojisi, bu teknolojiyi kullanan başka cihaz ile arada dosya gönderme ve alma işi yapmanızı sağlıyor.

Microsoft Nokia 215 - 1

Nokia 215 telefonun belki de en önemli özelliklerinden biri tek şarjla sunduğu uzun kullanım süresidir. Bu telefonun tek SIM’li modeli tek şarj ile bekleme modunda iken 29 günlük bir kullanım sağlıyor. Telefonun çift SIM’li modeli ise aynı modda 21 günlük bir kullanım sunuyor. Her iki sürümün de ortalama üç hafta bir kullanım sağladığı düşünülürse, bunun normal seviye bir Android akıllı telefona göre çok iyi olduğu söylenebilir.

Eğer müzik dinlemeyi seviyorsanız favori parçalarınızı bu telefonda MP3 player ve FM radyo üzerinden 45-50 saat boyunca kesintisiz dinlemeniz mümkün.

Microsoft bu internet erişimi ve uzun süreli şarj vadeden Nokia 215 akıllı telefonu 2015 yılının ilk çeyreğinde çıkarmayı planlıyor. Telefon kısa sürede Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa’da satışa çıkmış olacak. Nokia 215 telefon beyaz, siyah ve parlak yeşil renklerde çıkacak.

Nokia 215 telefonun tanıtım videosunu izlemek için tıklayın: Nokia 215 Tanıtım Videosu

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. nokıa 215 nezaman kayseriye gelecek bir türlü gelemedi nası telefonmuş nkıa bi sürü telefonu cıktı bi bu cıkamadı nası oluyasa nezman giriş yapacak ben bu telefonu bekliyorum nezman girecek 2015 yarısı bitti daha gelmedi 2016 yarısında gelir kesin ya ben bunu bekliyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz