NokiaPowerUser sitesi, yeni orta bütçeli akıllı telefon Nokia 5.3 ile ilgili ayrıntıları özel olarak paylaştı. 2018’de tanıtılan Nokia 5.1’in devamı olacak .

Nokia 5.2 adını atlama kararı, takip eden her yıl cihaz adına birim ekleme genel marka stratejisi ile ilgilidir. 2019’da Nokia 5 serisinin devamı piyasaya sürülmedi.

Yeni ürünün alıcıları, 8 megapiksel ön kamera için damla şeklinde bir kesme ile donatılmış 6,6 inç ekrana sahip bir cihaz alacak. Arkada, akıllı telefon dört sensörle donatılmıştır: ana sensör 16 megapikselde, 5 megapikselde bir derinlik sensörü ve 8 megapikselde bilinmeyen iki hedef.

İçeride 3 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanına sahip bir Qualcomm Snapdragon 665 platformu olacak. Şirket ayrıca 4/64 ve 6/64 GB bellekli sürümler hazırlayabilir. Pil kapasitesi 4000 mAh’dir. Davanın iki rengi var: Kömür ve Camgöbeği, satışların başlamasından sonra başka bir bilinmeyen renk seçeneği görünecek.

NokiaPowerUser’e göre, Nokia 5.3’ün perakende fiyatı yaklaşık 180 $ olacak.

HMD Global’in birkaç yeni Nokia markalı ürünü tanıtmayı planladığı 19 Mart’ta Londra’da büyük bir sunum yapılacak. MWC 2020 sergisi sırasında gerçekleşmesi planlandı, ancak koronavirüsün yayılma tehlikesi nedeniyle iptal edildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz