Teknoloji kendi dinamikleri ve müşterileri sayesinde diğer alanlara nazaran büyük ve geniş bir sektör yarattı. Daha 20 – 30 yıl öncesine gittiğimiz bile televizyon, radyo gibi temel cihazlar dışında telefonlar yeni yeni ceplerimize girmişti. Hatta çoğunluğu da SMS mesajı yazmak, çağrı gerçekleştirmek gibi basit işlevlerin ötesine geçemiyordu. Lakin insanların beklentileri ve firmaların taleplere yanıt verme istekleri bir araya gelince ortaya ister istemez her türlü fonksiyonu içerisinde barındırabilecek özellikte ve potansiyelde ürünler çıktı. Nihayetinde edinmek istediğimiz taktirde önemli meblağları cebimizden çıkarmamız gerekiyor olsa da fiyat performans oranlarına baktığımızda çoğu kişi memnun. Memnuniyet de devamında güncellenmi, iyileştirilmiş platformları yaratıyor. Şimdi bile akıllı telefon almak için araştırdığınızda önünüze çıkacak onlarca model, marka var. Hangisin tercih edeceğiniz de elbette beklentileriniz, yapacaklarınız özelinde değişiyor. Örneğin fotoğrafçılığa ve işin görsel kısmına yoğunlaşmışsanız sizin için yegane değerler kamera ve lens kalitesidir. Keza çekilen görsellere nasıl düzenlemeler yapılabildiği de ayrıca değerlendirilmelidir. Şirketler her yıl yeni amiral gemilerini sunma gibi bir politikayı benimseyince bizler de duruma alışarak acaba neler çıktı ve bunlarda nasıl işlemler yapabiliyoruz diye bakıyoruz. Nokia 8 de yaşadığımız durumların aynıını görüyoruz. Microsoft ile işbirliğinden sağlıklı sonuçlar çıkmayınca politikasında, işleyişinde, yapısında değişikliğe giden bir dönemimizin vazgeçilmezi markanın Nokia 8 ekran görüntüsü alma konusunda sizleri yönlendireceğiz.

Android ve iOS işletim sistemleri üretildikleri firmalar ve devamında tercih eden şirketler tarafından çokça tutulup üzerine yoğunlaşılınca kullanıcı boyutunda da inanılmaz gelişmeler yaşandı. Her ne kadar bilgisayar sistemleri andıran yapı kullanılsa da mobil oranlar masaüstü ve dizüstü oranlarını geçti. Hal böyle olunca kendi çaplarında büyümeyi hedefleyenler de geride kaldılar. Microsoft ve Nokia isimleri ittifak kurarak Nokia’nın telefon pazarındaki kitlesini ve gücünü, Microsof’un da Windows Phone yazılımı başta olmak üzere bilişimdeki gücünü bir araya toplamak istediler. Fakat işler beklendiği gibi gelişmeyince ister istemez ortaklık da koptu. Sonrasında firmalar yollarına farklı arayışlarla devam ederken Nokia 8’den önce değişik cihazlar da karşımıza gelmişti. Ancak iPhone ve Android özelinde önemli adımlar atılınca geliştiriciler günceli yakalayıp kullanıcılara hitap edebilecekleri ürünle şimdi karşımızdalar. Birçok özellik ve detay sunan telefonda görsel kaliteye özen gösterilmiş. Peki bu cihazda yani Nokia 8’de ekran görüntüsü nasıl alınıyor ve çekiliyor? Çoğumuz akıllı aygıtlarımızda herhangi bir işlem veya yazışma sırasında o anın görüntüsünü çekmek istiyoruz. Bu olayı nasıl gerçekleştireceğinizi ve ekran görüntüsü çekeceğinizi anlatıyoruz.

nokia-8-ekran-goruntusu-alma

Nokia 8 Ekran Görüntüsü Almak

Diğer telefonlarda olduğu gibi Nokia 8 özelinde ekran görüntüsü alma işlemi de oldukça basit. Yapmanız gerekenler adımlar halinde aşağıdadır:

1. Öncelikle görüntüsünü almak istediğiniz ekranı veya işlevi açınız.

2. Ardından güç ve ses azaltan düğmeye aynı anda bastığınızda bir iki saniye kadar beklemelisiniz. Ekran görüntüsü alma efekti zaten belirecek ve ses de gelecektir. Artık ekranın görüntüsünü almışsınızdır, dolayısıyla tuşlara basmaya gerek kalmadı.

3. Görüntüye ulaşmak adına bildirim çubuğunuzu aşağıya çekip bildirime dokunun. Normal bir görsel gibi üzerinde değişiklikler yapabilir, sosyal medyada paylaşabilir veya arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz