Nokia 9 PureView Modelinde 5 Kamera

Uzun süredir gündemden düşmeyen Nokia 9 PureView, 5 kameralı özelliği ile merak uyandırmaya devam ediyor. Bugün gündeme gelen bazı duyumlara göre, Nokia 9 PureView modeline istinaden üretilecek olan telefon kılıfları dikkatleri üzerinde çekti. Kılıflarının tasarımı ise 5 kamera özelliği olan telefon modelinin dizaynı hakkında ipucu veriyor.

5 Kamera Özelliği Olan Modelde Neden 7 Delik

Nokia 9 PureView telefonunun arka yüzeyinde yer alacak olan 5 kamera özelliği ile farkını ortaya koyacak gibi duruyor. Gündeme gelen bilgilere göre tasarlanacak olan telefon kılıflarında 7 farklı delik olmasıdır.  Söz konusu olan bu duyum doğru ise, 7 adet delik bulunan Nokia 9 PureView telefon modeline göre üretilecek olan kılıfın 5 tanesi kamera sensörleri geriye kalan 2 tane delik ise LED flash ve çift optik sensör olacağı düşünülüyor.

Nokia 9 PureView Model Özellikleri

Konuşulan bir diğer bilgi ise modelin 5.9 inç boyutunda olmasıdır. Çentiksiz ekranda QHD çözünürlüğü olacaktır. Gücünü ise Snapdragon 855 işlemcisi ile alacağı düşünülüyor. 4150 Mah bataryası ile kullanıma sunulacak bu modelde 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolamada söz konusu olmaktadır. Nokia 9 PureView aynı zamanda suya ve toza karşıda dayanıklılığını koruyacaktır. 5 kamera özelliği dışında yanlarında bulunan LED Flash ve çift optik sensörü olması bekleniyor. 5 kameranın özellikleri hakkında ise bir bilgi ise henüz yoktur. 2 ya da 3 ay sonra piyasaya sunulması beklenen bu model şimdiye kadar Nokia telefon modellerinden daha pahalı olacağı aşikar.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz