Nokia Lumia 520, bilindiği üzere en ünlü Windows Phone 8 akıllı telefon ve fakat Microsoft şimdiye dek esas satış sayısını hiç açıklamamıştı.

Evrensel İş Ortakları Konferansı (Worldwide Partner Conference, WPC)’nda  konuşan Microsoft CEO’su Kevin Turner, dünya çapında Lumia 521 modelleri de dahil olmak üzere 12 milyonun üstünde aktif Lumia 520 akıllı telefonun olduğunu söyledi. Turner aynı zamanda Lumia 520 akıllı telefonun, kendi fiyat düzeyinde, dünyanın en çok satılan akıllı telefonu olduğuna da dikkat çekti.

nokia lumia 520 yakin

Hatırlanacağı üzere Nokia Lumia 520, 2013 yılının başında çıkmıştı ve şu an dünyada çok düşük fiyatlara alıcı bulmakta. Onun bir devamı niteliğinde olan Nokia Lumia 525 ise Haziran ayında çıktı. Bunun yanı sıra Windows Phone 8.1 ile çalışan ve Lumia ailesinin diğer bir üyesi olan Nokia Lumia 530 yakın zamanda duyurulacak.

Son derece ucuz Windows Phone akıllı telefonların duyurulmasının Microsoft’a çok yardımcı olduğu bir gerçek. Yakın gelecekte de bu niteliği taşıyan daha çok Windows Phone göreceğimiz olası. Zira Microsoft Windows Phone işletim sistemli akıllı telefon üretimi ile ilgilenen üreticilere kapılarını açtı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz