Teknoloji sektörünün gözde cihazları akıllı telefonlara her geçen gün bir alternatif daha ekleniyor. Kullanıcıların tek lokomotifi olmak isteyen şirketler, bu konuda ne kadar çok mesai harcasa da alternatiflerin fazla olmasından dolayı zorlanıyor. Kullanıcıların taleplerini de dikkate alarak yeni cihaz geliştirerek amaçlarına ulaşmak isteyen şirketler, gelecek ayki etkinlikte cihazlarını tanıtacaklar.

Eylül ayının başında yapılacak olarak IFA 2014 etkinliğinde pek çok firma cihazlarını lanse edecek. Bu cihazlardan biri de Nokia by Microsoft markası ile gelecek olan Nokia Lumia 830. Bir önceki sızıntılarda bilgileri ve görselleri paylaşılan cihazın şimdi daha detaylı ve kaliteli görselleri sızdırıldı.

Cihazın orta seviye akıllı telefon olarak piyasaya geleceği bilinse de kamerası üst sınıf olacak. PureView teknolojisinn kullanıldığı kamera alanında hali hazırda Nokia gayet kaliteliydi ancak bu teknoloji ile beraber çıtayı ileriye taşıyor. Hatırlanacağı üzere, Nokia Lumia 830’un kamera modülü Microsoft’un davetiyesinin merkezini oluşturuyor.

lumia 830 detayli gorseller

Nokia Lumia 830 Özellikleri

Akıllı telefonda 4,5 inçlik bir ekran olacak ve işlemci olarak da Qualcomm firması tercih edilmiş. Snapdragon serisinin kullanıldığı cihazda en önemli kısım kamera olacak. Nokia Lumia 830’un kamerasının 20 MP çözünürlükte olması beklenirken, kamera tasarımı da Nokia Lumia 1020‘ye çok benziyor. Cihaz, kullanıcıların daha öne hiç karşılaşmadığı bir çözünürlükle de geleceği öne sürülüyor.

Teknoloji devi Microsoft, telefonun etiket fiyatı için de uygun bir miktarda karar kılmanın peşinde. Bu sayede en uygun fiyata en iyi kamerayı sunarak kullanıcıların ilgisini çekmeyi deneyecek. Kamera odaklı Nokia Lumia 830’un yanı sıra selfie odaklı Nokia Lumia 730, Microsoft’un teknoloji pazarına sunacağı silahlarından.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz