Nokia Lumia 930 akıllı telefonun 19 Nisan günü resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

NokiaAndroid işletim sistemli akıllı telefonlarını Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtmıştı. Biz de yeni Nokia telefonları “Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL MWC’de Tanıtıldı” haberi ile size duyurmuştuk. Bununla birlikte söylentileri dolaşan Lumia 930 ve Lumia 630/635 kongrede görünmemişti. Böylece Nokia’nın, bu yeni cihazları daha sonra ayrı bir etkinlikle tanıtacağı anlaşılmıştı.

Etkinlik haberi her zamanki gibi Evleaks kaynaklarından geldi. Bu tarih biraz kafa karıştırıcı olabilir. Zira resmi duyurudan iki hafta önce Microsoft BUILD konferansını planlıyor. Bu konferansta Cortana sanal asistan ve Start ekranı arka planlarıyla gelmesi beklenen Windows Phone 8.1 tanıtılacak.

nokia lumia 930 etkinlik

Yine söylentilere göre Lumia 930 Lumia Icon/929 akıllı telefona benzer bir cihaz olacak. Ayrıca telefonun 4.5 inç ekrana sahip olması da bekleniyor. Lumia 630/635 akıllı telefon muhtemelen Lumia 620 ile benzer özellikler taşıyacak fakat bunlar Lumia 525 telefonun üzerinde olacak. Ayrıca çift SIM kart özelliği olması da bekleniyor ki yeni çıkacak olan Windows Phone 8.1‘in bunu desteklemesi söz konusu.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz