Lumia Cyan güncellemesi ya da diğer adıyla Windows Phone 8.1 güncellemesi, Nokia Lumia akıllı telefonlar için yayınlanmaya başladı. Nokia Lumia 625 ile başlayan güncelleme etkinliği Windows Phone 8 kullanan bu ürünlere oldukça etkili iyileştirmeler ve yenilikler getiriyor.

Windows Phone 8.1 Güncellemesi ile Gelecek İyileştirmeler ve Özellikler

Her şeyden önce söz konusu güncellemenin önemli iyileştirmeler içerdiğini belirtmeliyiz. Öyle ki, bildirim ekranındaki kısıtlılık bu güncelleme ile önemli ölçüde azalıyor. Birçok yeni özellik ve hareket olanağının geldiği bildirim alanının yanı sıra Cortana isimli sanal asistan da Nokia Lumia kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Apple’ın Siri asistanına rakip olarak sunulan “Cortana” ile ilgili kullanıcıların nasıl bir deneyim yaşayacakları şimdiden merak konusu.

Internet Explorer 11 internet tarayıcısı da söz konusu güncelleme sonrasında cihazlardaki yerini alacak. Bununla birlikte Nokia’nın kamera ve yaratıcı stüdyo gibi uygulamaları için de birçok iyileştirme ve yenilik söz konusu. Ayrıca Nokia’nın konum uygulaması Here Drive, Lumia 520, 525, 620 ve 720 kullanıcılarının da hizmetine sunulacak.

Lumia Cyan

Nokia Lumia 1520 ve Lumia Icon gibi kamera özelliklerinin öne çıktığı modellerde ise kapsamlı kamera iyileştirmeleri söz konusu. Kamera donanımın performansını bir üst seviyeye çıkarması beklenen söz konusu yazılım güncellemesi ile videolardaki ses kalitesinden fotoğraf formatlarına kadar birçok alt iyileştirme kendini gösteriyor.

Nokia Lumia Türkiye kullanıcıları için de söz konusu Windows Phone 8.1 güncellemesi dünya ile yaklaşık aynı anda gerçekleşecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz