Teknoloji sektörünün en gözde cihazlarından olan akıllı telefonlar için gün geçmiyor ki yeni bir model daha piyasaya çıkmasın. Kullanıcıların ilgi odağı olmak isteyen üreticiler, telefonlarını kullanıcıların ihtiyaçlarını ve isteklerini rahatlıkla giderebileceği cihazlar tasarlıyorlar. Son olarak fotoğraf tutkunları için Lumia ailesinden bir bireyin geleceği öne sürüldü.

Nokia tarafından 2012 senesinin sonlarında duyurulan fakat teknoloji dünyasının uzun süredir haber alamadığı Lumia 830‘da yeni gelişmeler var. Cihaz hakkında yeni iddialar ortaya atılırken geçen ay sızıntı yaşanmış ve görselleri teknoloji dünyasında yayılmıştı. Öne sürülen iddialara göre Lumia 830’un PureView bir kamerası olacak.

Kamera tarafında Nokia’nın hali hazırda çok güçlü olduğu bilinirken telefonun üst sınıf bir kamera teknolojisine sahip olacağı bekleniyor. WPCentral haberinde sengment olarak orta sınıf olacak olan akıllı telefonun kamerası amiral gemi sınıfı olacak. Bu sayede orta sınıf bir telefonda üst sınıf kameraya sahip olmak akıllı telefon kullanıcılarını bir hayli sevindirecek.

lumia 830 pureview

Lumia 830 Özellikleri

Cihazdaki 20.1 piksel çözünürlüklü PureView kameranın yanı sıra 720 piksel çözünürlüğünde ve 4.5 inç boyutunda bir ekranı olacağı düşünülüyor. İşletim sistemi olarak da Microsoft imzalı Windows Phone 8.1 Güncelleme 1 sürümü kullanılacak. İşlemci, hafız ve grafik olarak da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Nokia by Microsoft Lumia Markalı İlk Telefon Lumia 830

Nokia’nın Microsoft bünyesine girmesinden sonra cihazlarda Nokia by Microsoft markası benimsenmeye başladı. Bu markanın ilk Lumia telefonun da Lumia 830 olması bekleniyor. Eylül ayının başında Berlin’de yapılacak olan 2014 IFA etkinliğinde yeni cihazın tanıtılacağı düşünülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz