CamSpeed kamera testi mimarları olan Sofica ekibi, Nokia X yani diğer adıyla Nokia Normandy (Nokia RM-980) akıllı telefonu kendi sonuç veri tabanlarına ekledi. Ekip, kaydedilen fakat normalde test sonuçlarında görülmeyen bazı özellikleri de paylaştı.

Buna göre değerlendirmede çift SIM kartlı versiyonu görülen Nokia X, sabit odaklayıcı da bulunduran 3 MP (2048×1536) bir kameraya sahip. Ayrıca cihaz Android 4.1.2 işletim sistemi ile çalışmakta.

Şimdiye kadar kulağa gelen söylentiler, Nokia Normandy’nin 5MP kamera bulunduracağı ve tek SIM ile çift SIM versiyonların farklı çözünürlükte kameralara sahip olacağı yönünde idi. Yine de tamamlanmayan yazılım nedeniyle kameranın çözünürlüğünün düzgün algılanamaması da mümkün.

nokia normandy

Saf Android olmasa da Nokia X, Android 4.1.2 işletim sistemi bulunduracak. Ayrıca cihaz, Nokia özelleştirmelerini de içerecek. Normandy için diğer özellikler 4″ WVGA ekran, çift çekirdekli 1.2 GHz işlemci, 4GB depolama alanı ve mikro SD kart girişi şeklinde sıralanıyor. Ne yazık ki kameranın hangi kalitede video çektiği ile ilgili bir bilgi bulunmamakta.

Nokia X’in Mart ayında Asha cihazı olarak çıkacağı tahmin ediliyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz