Nokia X, Microsoft tarafından satın alınan Nokia cephesindeki ilk önemli kararla birlikte artık üzerinde çalışmaması kararlaştırılan bir proje oldu. Microsoft cihazlar bölümünün başındaki isim olan Stephen Elop tarafından çalışanlara gönderilen e-posta Nokia ailesinin geleceğine dair önemli mesajlar verdi.

Söz konusu postaya göre halihazırdaki Nokia X projesi kapsamında üretilen telefonlar artık geliştirilmeyecek ve desteklenmeyecek. Buna karşın söz konusu cihazların satışları bir süre daha sürecek. Bununla birlikte Nokia X2 isimli ürün bu alandaki son cihaz olarak tarihteki yerini alacak.

Nokia X

Stephen Elop, Nokia X tasarımının Windows Phone işletim sistemi kullanan düşük maliyetli giriş seviyesi cihazlar için kullanılacağı ve söz konusu çalışmaları bu yöne kaydırılacağını ifade ederek gidişata dair önemli bir bilgi vermiş oldu.

Microsoft 18 Bin Kişiyi İşten Çıkaracak

Tüm bunlara ek olarak Microsoft, 18 bin çalışanın işten çıkarılacağını da açıkladı. Söz konusu grubun içindeki 12 bin 500 kişi ise Nokia’nın satın alınması sonrasında Microsoft’a bağlanan çalışanlar. Söz konusu işten çıkarmaların önümüzdeki altı ay içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz