Nokia akıllı telefon işine dönmeyi planlıyor. Son söylentilere göre Nokia, yeni bir akıllı telefon ile Android dünyasına girebilir.

Finlandiya merkezli şirket yeni bir amiral gemisi ile Nokia severleri hedef alacak. Çinli bir teknoloji sitesinin yaptığı habere göre Nokia N9 akıllı telefonun üretiminde çalışan Nokia ekibi, Android işletim sistemi ile çalışacak yeni bir telefon tasarlamak için çok yoğun şekilde çalışmakta.

Bilindiği gibi Microsoft artık önümüzdeki 10 yıl boyunca Nokia markasının tüm haklarını elinde bulunduracak. Nokia bu telefonu tasarlamak ve üretmek konusunda tamamen özgür olsa da Microsoft logonun kullanım hakkına sahip. Yani eğer bu söylentiler doğruysa çıkacak telefon kullanım hakkı meselesinden ötürü Nokia adını taşımayabilir. Şirket bunun için 10 yıl beklenmesini ve cihazın daha sonra akıllı telefon pazarına bilinen adıyla girmesini tercih edecektir.

Nokia N9 üreticilerinden çıkan telefonu hatırlayanlar olacaktır.

Nokia-N9_3

Yeni amiral gemisi telefon hakkında henüz başka bir bilgi sızmış değil. Cihazın özelliklerine yönelik detaylar geldikçe yazmayı sürdüreceğiz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz