Pek çok insanın zamanını iyi geçirmek yada arkadaşlarıyla eğlenmek için yeni cihazları edinip oyun oynuyor. Oyun seven çocukların yanı sıra yaşamın stresinden bir an olsun uzaklaşmak isteyen büyükler de çocukluklarına geri dönerek çok güzel zamanlar geçirebiliyor.

Yeni oyun ve oyun cihazlarının sürekli olarak sunulduğu oyun sektörü artık bir endüstriye dönüşmüş durumda. Oyun geliştiriciler ve oyun cihazı üreticileri birbirleriyle geçme adına daha iyisini yapmaya çalışıyorlar.

Oyunseverlerin tercihi olmak adına en iyi oyun ve cihazları, en uygun şekilde kullanıcılara sunmak isteyen oyun piyasasında gün geçmiyor ki yeni gelişmeler olmasın.

İnternete ilk görselleri @evleaks Twitter hesabından sızdırılan Nvidia Shield Tablet‘in şimdi de basın görselleri ve etiket fiyatı sızdırıldı. Tabletin yanı sıra bir kontrolcü de kullanıcılara sunulacak.

Sızdırılan bilgiler ışığında Nvidia Shield Tablet’in piyasaya sunulmak için hazır olduğunu tahmin etmek pek de zor değil. Tabletin donanımsal olarak da oldukça güzel olması kullanıcıların tercihi olacak. Bir önceki nesil gibi bu cihazda da en yeni mobil yongaseti Tegra K1 kullanılacak. Yongasetinde kullanımında Cortex-A15 tabanlı Logan versiyonu mu yoksa özelleştirilmiş çift çekirdekli Denver versiyonunun mu kullanılacağı kesin olarak bilinmiyor.

Yeni oyun tableti 8 inçlik Full HD ekrana sahip. Ayrıca 2 GB RAM‘e sahip olan cihaz, ön ve arkada 5 MP‘lik kameralara sahip olacak. Modelin WiFi versiyonu 16 GB depolama kapasitesinde olacak ve LTE versiyonu ise 32 GB kapasitesinde olacak.

Note 7 tabletine tasarımsal olarak benzeyen Nvidia Shield Tablet’in ekran kalemi de diğerlerine göre daha gelişmiş.

Kullanıcılara tabletle birlikte sunulacak olan kontrolcü WiFi ile tablete bağlanacak ve gecikme sürelerini en aza indirecek. Kulaklık ve mikrofon girişi bulunan kontrolcünün tasarımı el konsoluna benziyor. Shield kontrolcüsünün salt Nvidia ürünleriyle kullanılacağı düşünülüyor.

nvidia shield tablet oyun

Nvidia Shield Tablet’in Fiyatı Ne Kadar Olacak ?

Ürünlerin paket halinde satış seçeneği bulunmasının yanı sıra tek tek etiket fiyatları da netlik kazandı. 16 GB kapasiteye sahip olan tablet için 299 Dolar, 32 GB kapasiteli tablet için 399 Dolar, Shield kontrolcüsü için de 59 Dolar olarak bir fiyatta karar kılınmış.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz