Tesla V100’e Merhaba Diyoruz

 
Bilgi denizlerindeki saklı hazineyi bulacak kadar etkili bir özellik olan AI ile piyasaya çıkıyor, hastalığınıza yardım etmekten tutun , bir sonraki büyük depremi bilmeye kadar çok önemli verileri elde edebileceğimiz teknoloji, tüm endüstrileri sarmaşık gibi saracak.

NVIDIA‘nın Tesla V100 modeli, hızlı bir şekilde bilgiye erişmek için inşa edilmiş en gelişmiş bilgi merkezi olarak karşımıza çıkıyor.Yüksek performanslı bilgi İşlem ve grafikleri NVIDIA Volta tarafından desteklenmektedir.Veri bilimcileri, araştırmacıları ve mühendisleri artık bellek kullanımını optimize etmek için daha az zaman harcıyor ve bir sonraki AI projesini tasarlamak için daha fazla çalışıyor.

 

 

AI Çalışmaları

 
Birçok bilişim şirketi bize en uygun bilgi, hizmet ve ürünü sunmak için, AI ile ilgili çalışmalara başladı. Bununla birlikte, kullanıcı talebine uymak zorlayıcı bir sorundur. Örneğin,Küresel bazda bakıldığında her kullanıcı için konuşma tanıma hizmetini kullanarak günde sadece beş dakika geçirdiyse veri merkezi kapasitesini arttırma çıkarımları yapmıştır.En nihayetinde Dünyada dil,lehçe ve ağız gibi çeşitli kullanım mevcut.

Tesla V100, maksimum performans sağlamak üzere tasarlanmıştır. AI ile özünde birleşen bu tasarım,  bir CPU sunucusundan 47 kat daha yüksek performans sunacağı söyleniyor. Verim ve verimlilikteki bu büyük sıçrama, AI hizmetlerinin kullanımı pratik hale getirecektir.

 

 

NVIDIA TESLA V100 ÖZELLİKLERİ

 
Tesla V100 iki farklı modelle kendini duyurdu. NVLink için olan model ;300 watt maximum güç tüketimi ,bağımsız BANDWIDTH İki Yönlü ve 300 Gb/sn hıza sahip ayrıca 125 teraFLOPS derin öğrenme kabiliyetine sahip, PCler için olan model ise ;250 watt maximum güç tüketimi,bağımsız BANDWIDTH İki Yönlü 32Gb/sn hıza sahip ayrıca 112 teraFLOPS derin öğrenme kabiliyetine sahip olarak piyasaya çıkacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz