Oyunseverler tarafından oldukça yoğun ilgi gören konsollar şirketlerin yüzlerini bu tarafa çevirmesini sağladı. Sürekli olarak yeni cihaz ve oyunlarla tanışmak isteyen oyunseverler yaşanan gelişmeleri en yakından takip edenler oluyor.

Zamanlarını oyun oynayarak geçirmek isteyen kişilerin tercihi olan konsollar sayesinde insanlar oldukça eğleniyorlar. Çevresindekilerle beraber oyun oynayınca zevki iki katına çıkaran konsollara bir yenisi daha eklenecek.

Tegra 4 yonga setini 2013 yılında lanse eden NVIDIA’nın yeni konsol üreteceği öne sürülüyordu. Daha önce bu iddialara cevap vermeyen NVIDIA, Tegra 4’e referans olması açısından bir tablet modeli ve son kullanıcı merkezli Shield adında el konsolunu piyasaya sunmuştu. Oyun dünyası, NVIDIA’nın bu konsolun devamını getirmek üzere çalıştığını hatta kısa süre içinde piyasaya sunacağını söylüyordu.

BBC‘nin yönelttiği bir soru sonrası öne sürülen iddiaların gerçeklik payı ortaya çıktı. Soruya verilen cevapta firmanın oyun dünyasını etkileyecek bir oyun cihazını üreteceği belli oldu. NVIDIA bu cihaz hakkında detay vermekten kaçınsa da özellikleri hakkında öne sürülen iddialar mevcut.

Teknoloji dünyasınca gelecek olan yeni cihaz için farklı bir stratejinin kullanılacağı düşünülüyor. Genel olarak satışa sunulan kapaklı bir konsoldan ziyade tablet modelinin satışa sunulması bekleniyor.

nvdia yeni oyun konsolu

NVIDIA Yeni Oyun Konsolunun Özellikleri

Benchmark skorlarına yansıyan bilgiler ışığında yeni cihazda 7.9 inçlik 2048×1536 piksel çözünürlükte kamera olacak. Tegra K1 yonga seti kullanılacak olan tablette 2 GB RAM, 16 GB hafıza, 7 MP çözünürlükte arka kamera, 4.8 MP çözünürlükte de ön kamera olacak. Yeni Nvidia Shield özelliklerinin bu şekilde olacağı düşünülse de NVIDIA’dan resmi bir açıklama gelmeyene kadar özelliklerde değişiklik olabilir.

NVIDIA Shield bildindiği üzere GeForce Experience vasıtasıyla sadece belirli Nvidia ekran kartına sahip bilgisayarların ekranlarına yansıtılıyordu. Bağımsız olarak Android işletim sistemi ile de oyun kurulabiliyor.

Gelecek olan yeni konsolun Kepler tabanlı ekran kartılarından oyun yansıtılacağı düşünülüyor. Bilgilere göre tablet, TITAN, bazı GTX 600 modelleri, GTX 700 serisi, GTX 700M, GTX 800M ve bazı GTX 600M modelleriyle uyumlu olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz