Bu yazımızda sizlere Office dışında alternatif olarak kullanabileceğiniz uygulamalar konusunda bilgi vereceğiz. Office 2019 alternatifi olarak kullanabileceğiniz uygulamaları merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

1) Office Online
Office Online sayesinde Microsoft Office 2019 ile yapabileceğiniz temel şeyler Office Online ile de yapabilirsiniz. Office Online’ın tek beğenilmeyen bir özelliği vardır o ise çevrim dışı olarak kullanamamanızdir. Eğer internet bağlantısı olmadığı zamanda işlerinizi yürütmek istiyorsanız Office Online’ı kullanamazsınız. Office Online’ı çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz.

2) Google Docs
Office online gibi kullanabileceğiniz Google Docs, basit arayüzü sayesinde beğenilmektedir. Google Dökümanlar sayesinde elektronik tablolar oluşturabilirsiniz. Ayrıca Office Open XML, PDF, ODF, HTML gibi dosyaları da kaydedebilirsiniz.


3) LibreOffice
Eğer çevrimdışı olarak kullanabileceğiniz bir dosyaya ihtiyacınız varsa LibreOffice tercih edebilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz uygulamaları çevrimiçi olarak kullanmanız gerekiyor. Ancak internet olmadan da dosya çalışmalarınızı yürütmek istiyorsanız LibreOffice tercih edebilirsiniz.

Eğer Office dışında uygulama arıyorsanız Office Online, Google Docs, LibreOffice gibi uygulamaları tercih ederek alternatif olarak bu uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu konu üzerinden merak edeceğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz