Ofis Mobilyası Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Modern çağın bir getirisi olarak çalışma hayatı boyunca, zamanımızın büyük bir çoğunluğunu ofis ortamında geçirmekteyiz. Ofis ortamında rahatlığımızı ve sağlığımızı koruyacak konforlu mobilyalar arasında yer alan ergonomik çalışma koltuğu, yüksekliği ve tasarımı açısından sağlığımız için elverişli bir çalışma masası, ihtiyaçlarımızı karşılayan ve kullanışlı bir çalışma alanı yaratan çekmece ve dolap gibi tamamlayıcı parçaların seçimi oldukça önemlidir.

Hayatımızı daha kolay ve mutlu bir şekilde geçirebilmek, ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek aynı zamanda her gün yeni bilgiler eşliğinde kendimizi geliştirmek adına iş yaşamında kendimizi bulmaktayız. Bu nedenle zamanımızın büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz çalışma alanımızı oluşturan ofis mobilyalarını seçerken pek çok kriteri göz önünde bulundurmamız gerekmektedir. Çalışırken sağlığımızı korumamızı sağlayacak ofis mobilyaları için dikkat etmemiz gereken noktalar:

Fonksiyonel Özelliklere Sahip Ofis Sandalyesi Tercih Edin.

Gün boyu çalışma ortamında oturmak zorunda kaldığımız sandalyelerde belirli özelliklerin ayarlanabildiği fonksiyonel modeller tercih edilmelidir. Yüksekliği en az yerden 30 cm yukarıda olacak şekilde, kişiye göre ayarlanabilen ergonomik çalışma koltuğu, sağlığınız için faydalı bir seçim olacaktır.

Oturma bölgesi, çok fazla sert ya da çok yumuşak formda olmamalıdır, fazla rahat oturuma sahip, çalışma veriminizi düşürecek bir seçenek yerine ideal bir forma sahip ergonomik çalışma koltuğu, tüm gün hareketsiz bir şekilde masa başında çalışanlar için ideal bir öneri oluyor. Sırt bölgesinde uzun soluklu oturma sonucu oluşan ağrıları önlemek için arka bölümü ayarlanabilir mekanizmaya sahip ergonomik çalışma koltuğu, fonksiyonel özellikleriyle iş yaşamında rahatlığınızı ve konforunuzu korumanızı sağlayacaktır. Ergonomik sırt tasarımına sahip, fonksiyonel özelliklerle yüksekliği ayarlanabilen modeller arasında Gürsan ofis mobilyaları, kullanışlı ve şık tasarımlı seçenekler sunuyor.

Kolay Taşınabilir ve İdeal Yüksekliğe Sahip Çalışma Masası Kullanın

Ofis içerisinde yaşanabilecek yer değişiklikleri, taşınma gibi durumlara karşı kurulumu ve farklı noktaya taşınabilmesi kolay bir çalışma masası tercih edilmesi avantajlı olacaktır. Fonksiyonel özelliklere sahip çalışma masası, değişen ihtiyaçlarınız doğrultusunda iş yaşamında size kolaylık sağlayacaktır.

Çalışma masasında dikkat edebileceğiniz bir diğer kriter ise, fazla eğik durmanıza neden olmayacak yükseklikte bir model seçilmesidir. Ofiste tercih ettiğiniz ergonomik çalışma koltuğu ile yükseklik olarak uyumlu bir forma sahip masa seçmelisiniz. Zemine daha yakın, düşük yüksekliğe sahip bir masa, eğik durmanıza ve omurganıza zarar vermenize neden olacaktır. Bu nedenle rahatlığınızı sağlayan ergonomik çalışma koltuğu ile çok fazla yükseklik farkı yaratmayacak bir masa seçmeniz ideal bir tercih olacaktır.

Sağlamlığı ve Dayanıklılığı Öne Çıkaran Modeller Seçin

Ofis dizaynı ve tercih edilen mobilyaların sunduğu konfor, çalışanların motivasyonu ve verimli çalışmaları açısından oldukça önemlidir. Çalışma süresindeki verimliliği ve devamlılığı etkileyen bir etken olarak mobilyalar, ergonomik ve sağlam bir yapıya sahip olmalıdır.

Ofis içerisinde uzun süre kullanıma elverişli, parçalarında kolayca bozulma, kırılma, deforme oluşmayan ergonomik çalışma koltuğu, kullanışlı bir çalışma masası, düzen sağlayan çekmece ve dolap bölmeleri tercih edilmelidir. İş işleyişini ve çalışanların verimliliğini etkileyecek bir kriter olan ofis mobilyaları; sağlam bir yapıya sahip olmalı ve ergonomik tasarımı ile kullanışlılığı ön plana çıkarmalıdır.

Şık Tasarımlar ile Ofisinizin Tarzını Oluşturun

Hem çalıştığınız iş ortaklarınız hem çalışanlarınız hem de konuklarınızın markanızla ilgili algısını büyük ölçüde etkileyen bir kriter olarak ofis, kurumsal şıklığı yansıtan bir stilde dizayn edilmelidir.

Çalıştığınız sektöre ve çalışma alanınıza uygun olarak tercih edeceğiniz ergonomik çalışma koltuğu, şık ve kullanışlı bir tasarıma sahip masa, dolap ve düzen sağlayan tamamlayıcılar gibi ofis mobilyaları; ofisinizi tarzını ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle hem renk seçimine hem tasarımına hem de ergonomik ve kullanışlı bir yapıda olmasına dikkat ederek ofis mobilyaları tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Bu yazı 359 kere okundu.
Etiketler:
mobilya ofis
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Reklam
Reklam
android haberleri
Reklam Alanı
Reklam Alanı
Reklam Alanı
iyad