Çocukların iyi bir meslek sahip olabilmeleri ve standartların üstünde yaşam kalitesine ulaşabilmeleri iyi bir eğitimden geçiyor. İlkokul yıllarından üniversite ve hatta sonrasına dek devam eden bu uzun yolda başarılı olabilmek için düzenli ve planlı şekilde çalışmak gerekiyor. Kişisel çevrenin ve okul hayatının da katkılarını göz önünde bulundururken destek niteliğindeki durumları da göz önünde tutmak gerekiyor. Örneğin öğrencilerin anlamadıkları noktalarda danışabilecekleri, çözemedikleri soruları sorup doğru çözüme nasıl ulaşacaklarını anlatacakları birileri mutlaka olmalı. Aksi taktirde yanlış bir adımdan sonrası da gelmeyecektir ve nihayetinde olumsuz sonuçlar doğacaktır. Son yıllarda aileler çocuklarının eğitim hayatındaki başarı seviyelerini arttırmak adına çeşitli çabalar içerisine girseler de çok azı istediklerini yapabiliyorlar. Eğitimcilerin önerisi ise teknolojiden faydalanılması ve bu sayede az bir efor, ücret kombinasyonu ile maksimum verime ulaşılabilir. Başta üniversite sınavlarına hazırlananlar için öğretmenler ve hocalar ders anlattıkları videoları yüklüyorlar. Hatta bunların buluştuğu en büyük platform YouTube’un yanı sıra artık ders anlatanların kişisel web siteleri dahi bulunabiliyor. Bu nedenle internetteki sirkülasyondan eğitimine devam eden kullanıcılar da fazlası ile faydalanabilirler.

Ders, örnek soru çözümleri videoları ile beraber günümüzün en fazla satışı gerçekleşen ürünü akıllı telefonlara yüklenen uygulamalar da bahsettiğimiz kitleye hitap ediyor. Geliştiriciler ürettiklerini yazılımları sanal marketlerden piyasaya sunarken kullanıcı taleplerini dikakt ederek üretimlerini gerçekleştiriyor. Her alanda oyun, uygulama, yazılım geliştirilirken eğitim konusundaki hassasiyetin farkına vararak buradaki boşluğu da çeşitli alternatiflerle doldurmuşlar. Özellikle Android mobil işletim sisteminde opsiyonlarınız fazlaca bulunurken eğitiminize katkı yapacak, sizlere eğitim boyutunda bilgiler katacak, sorularınıza çözüm bulabileceğiniz, konu anlatımlarını izleyebileceğiniz okuyabileceğiniz hizmetleri sunuyor.

Android’deki En İyi Eğitim Uygulamaları

Halihazırda çeşitli uygulamaları telefonunuza indirmiş ve kullanıyorsunuzdur. Onlardan herhangi bir farkı bulunmayan eğitim yazılımları arasından da en iyi niteliğini kazanan ve popülerleşenleri tercih ederek problem yaşadığınız durumları çözümleyebilirsiniz. Android telefonlara yüklenebilecek en iyi eğitim uygulamalarını seçerek karar veremeyenler için tavsiye ettiğimiz bazı önerilerimiz var. İşinize yarayacak olanları bir liste halinde sıralayarak açıklamalarını da alt kısımda yaptık. Buradan size uygun olanları seçebilir ve açıklama sonrasındaki bölmeden yükleme bağlantısını kullanabilirsiniz.

kiwix-cevrimdisi-wikipedia

Kiwix: Çevrimdışı Wikipedia

İnternetin özgür ansiklopedisi slogani ile uzun yıllardır internet ağındakilere hizmet veren platform çoğumuzun vazgeçilmezi. Yine mobil kullanıcılara da hitap edilebilmesi amacı ile Kiwix ismini alarak çevrimiçi olmaya gerek kalmadan Vikipedia’daki bilgilere erişebileceksiniz. İnternetiniz yoksa bile seçtiğiniz maddeleri veya sistemin tamamını cihazınıza indirmeniz mümkün.

[appbox googleplay org.kiwix.kiwixmobile]

bir-bilene-sor

Bir Bilene Sor – YGS, LYS, KPSS

Sınavlara hazırlanan kişiler bir gün içerisinde yüzlerce soru çözmekteler. Özellikle sınavların yaklaştığı dönemlerde bu sayı daha da artıyor. Aynı oranda çözülemeyen sorular da oluyor. Bunlara yanıt bulabilmek için Bir Bilene Sor uygulamasını telefonunuza indirebilir ve uygulamayı kullanan kişilere sorabilirsiniz.

[appbox googleplay com.birbilen.app]

scanbot

Scanbot

PDF formatındaki dosyalar iş ve eğitimin vazgeçilmez belgelerinden. Scanbot sayesinde ders notları, kitaplar fotoğraf olarak çekilerek PDF’e dönüştürülüyor ve fazla yer kaplamadan kullanıma, depolanmaya hazır hale geliyor.

[appbox googleplay net.doo.snap]

brainly-eodev-com

Brainly (Eodev.com)

Öğrencilerin kendi arasında oluşturulan öğrenme platformu Brainly’de sınavlar, sorular ve eğitim sistemi hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

[appbox googleplay co.brainly]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz