İyi bir meslek ve standartları yüksek bir hayata sahip olabilmek adına çıkılan yolda yeni eğitim sezonuna daha giriş yapıyoruz. Kimileri ilkokul sıralarında dirsek çürütürlerken kimileri de üniversite sınavlarına hazırlanmaktalar. Akademik eğitimini tamamlayıp profesyonel dünyaya adım atanlar aşağı yukarı Haziran’ın sonunda koyuldular bile. Her geçen senede eğitim sistemimize dair çeşitli değişiklikler yapılırken bize benzeyen ve önümüzdeki ülkelere nazaran geriden gittiğimiz es geçilemeyecek gerçeklerden. Dolayısıyla halihazırda çalışmalarla güncellenmeye ve iyileştirilmeye çalışılan yapıda olduğumuzu bilmek gerekiyor. Sınav sistemlerinden, müfredata dek geniş skalada düzenlemeler öğrencileri bekliyor olacak. Onlar da çalışmalarının neticesinde sualleri başarıyla cevaplayıp sınavlarda yüksek puanları hedeflemek durumundalar. Elbette uzun zamandır var olan ve eğitim metodolojisinin de olmazsa olmazlarından yardım ihtiyacı hissedildiği anda destek alma konusuna dikkat etmeleri lazım. Aksi taktirde temel düzgün oturmadığında ilerlenen yıllarda aşılamayacak engellerle baş etmek de imkansızlaşacak. Hal böyle olunca ister istemez gerek ebeveynler gerekse eğitmenler tarafından öğrencilerin bilgilendirilmesi, daha da önemlisi yönlendirilmeleri gerekiyor. Zira günümüz dünyasında teknolojinin ve bilişimin bulunduğu nokta tartışılamayacağından en rahat, kolay ve hızlı şekilde verim ve destek alınabilecek platformlar da bu alanlardan çıkıyor. Bizler de bu yazımızda öğrencilerin öğrenim yollarındaki çukurlara girmeyeceği, engellerle tökezlemeyeceği temmennisi ile kullanabilecekleri, faydalanacakları Android telefonlardaki en iyi okul uygulamaları listesi hazırladık.

Yetişkiler bir tarafa artık gençlerimiz ve çocuk denebilecek yaştakilerimiz de en azından akıllı telefon veya bilgisayar kullanımına vakıflar. Böylece internetle büyüyen ve ortalamaya vurulduğunda vaktinin önemli bölümünü buralarda geçirenler için yegane öğrenme metotlarından birisi de işin içine teknolojiyi, bilişimi, interneti, uygulamaları sokmak olacaktır. Nihayetinde ekonomiden tutun da coğrafi siyasete dek geniş disiplinleri etkileyen sektörün negatif sayılacak kadar pozitif yanları da mevcut. Mesele ifade etmeye çalıştığımız noktaları yakalayıp en iyi verimi alabilmek. Aksi taktirde eğlencelik, zaman geçirmelik takılabilecek yazılımlar, siteler de bolca var. Ancak biz öğrencilerin tercih edeceği, ödevlerini, derslerini yaparken destek sunacak okul uygulamaları için alternatifler sunmayı düşündük. Kitleden sonra hedef platformum tercihimiz de Android. Çünkü her türlü segmentte cihaz bulunduğundan insanlar da bütçeleri ölçeğinde ürün satın alınca Android’in kullanıcı sayısı da günden güne arttı. Ülkemiz özelinde Android akıllı telefon kullanım oranı da bir hayli varken farkı yaratabilecek, ilgi görebilecek opsiyonlar da sözünü ettiğimiz sistemden çıkıyor.

Android’deki Öğrencilerin İşine Yarayacak En İyi Okul Uygulamaları

Google Play Store, mobil platformun online marketi olarak işlev görürken pek çok ürüne de ev sahipliği yapmakta. Yoğunlukla ücretsiz, hiçbir meblağ ödemeden indirimler yaparken bazen belirli ücretler ödemek durumunda da kalabilirsiniz. Farklı seçeneklerle satışa konulan yazılımlar arasından öğrenciler tarafından tercih edilebilecek en iyi okul uygulamları da bizim yazı konumuz oldu.

 

Canva

Canva, öğretmenlerin ve öğrencilerin kolayca tasarım yapmasını sağlayan tasarım aracıdır. Sahip olduğu sürükle ve bırak özelliği ile öğrenciler ve öğretmenler kolaylıkla sunumlar, afişler, belgeler ve sosyal medya gönderileri oluşturabilir.

Öğrencilerin keşfedip dâhil olabilecekleri, yenilikçi yöntemlerle öğrenmelerine olanak sağlayan Canva, 1 milyondan fazla fotoğraf, simge ve düzen barındırır.

Öğrenciler ve öğretmenler Canva ile yaptığı tasarımları diğer öğrenci ve öğretmenlerle paylaşabilir. Canva öğrencilerin birbirleriyle işbirliği içinde çalışmasına uygundur.

Öğrencilerin tasarlayabileceği en popüler araçlar: Sunum, İnfografik, Ders programı, Sertifika, Yıllık, Etkinlik/Broşür, E-Kitap ve sosyal medya gönderileri. Bunlar tasarlayabileceklerinden yalnızca birkaçı.

Canva hem Android hem de iOS cihazlar üzerinden kolaylıkla kullanılabilir. Daha ayrıntılı göz atın: Eğitim için Canva

 

photomath-okul-uygulamalari

Photomath – Kameralı Hesap Makinesi

Matematik işlemlerinde sıkıntı çekenler olaya farklı boyut kazandırıp öğrenmeyi sevdirecek.

[appbox googleplay com.microblink.photomath]

google-chrome-gecmis

Google Calendar

Zamanı etkili ve verimli kullanabilmenin temel parametresi program, plandır. Takvim uygulaması sayesinde kendinizi ve eğitiminizi organize edebilirsiniz.

[appbox googleplay com.google.android.calendar]

clockwise-smart-alarm

Clockwise Smart Alarm

Sıradan alarm uygulamalarının ötesine geçen akıllı saatle haberlerden, hava durumlarına dek geniş skalada veri alışverişi sağlayacaksınız.

[appbox googleplay com.clockwise.epochsoftware.clockwise]

meb-e-okul

MEB E-Okul

Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi uygulaması E-Okul sayesinde veliler sağlıklı ve hızlı şekilde bilgilendiriliyor.

[appbox googleplay com.meb.vbsmobil]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz