Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir eğitim takvimi hazırlandı. Hazırlanan takvimde yaz tatili uygulaması konusunda değişiklikler getirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından hazırlanan yeni takvime göre, öğrenciler tatillerini ayrı dönemlerde yapacak. Yani birer haftalık ara ile tatil yapacaklar. Burada asıl amaç öğrencilerin ödevlerini daha da iyi yapması.

Milli Eğitim Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre, okul döneminin ve tatillerin verimli geçmesi için yeni bir takvim uygulaması olacaktır. Yeni takvime göre öğrenciler güz ve bahar aylarında birer hafta ara ile tatillerini gerçekleştirecekler.  Sömestr tatili aynı şekilde uygulanacak ancak yaz tatili olduğu zaman yeni takvime göre öğrenciler 2 hafta önce okula devam edecektir.

Milli Eğitim Bakanı tarafından hazırlanan takvime göre, öğrenciler 2019-2020 sonbahar döneminde yani 9 Eylül 2019’da başlayacaktır. Öğrenciler 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında da ara tatil yapacaklar. Bu ara tatile hafta sonu eklendiği zaman toplam 9 gün tatil süreci olacaktır. 25 Kasım’da yeniden öğretim sürecine devam edilecektir.

Bu eğitim süreci 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. 3 Şubat 2020 tarihinde ise eğitim süreci tekrar devam edecektir. Nisan ayında ise tekrar tatil süreci olacak ve hafta sonu dahil edildiği zaman toplam 9 günlük ikinci ara verilecektir. Ara tatil 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. 13 Nisan’dan sonra da öğretim devam edecektir. Son olarak 19 Haziran 2020 tarihinde öğretim tamamlanmış olacak ve uzun tatil 11 hafta sürecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz