Tayland’da koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden bir kişi adli tıp uzmanına koronavirüs bulaştırdığı açığa çıktı. Bu olay ile beraber ölü bir insandan koronavirüs canlı bir insana geçiyor iddiaları doğrulandı. İşte detaylar…

Koronavirüsün yayılma yollarına baktığımızda hazırda birçok bilgi yer alıyor. Ancak virüsün potansiyel bulaşma yolları hakkında ciddi bir bilgi elimizde yok. Koronavirüs sebebi ile hayatını kaybeden insanlardan virüs bulaşıp bulaşmadığı merak ediliyordu.

Hayatını kaybeden insanlardan virüs bulaşır mı? Sorusu merak edilirken, kısa süre önce bu soru canlı örneği ile açıklandı. Bangkok’ta yer alan RVT Tıp Merkezi‘nden gelen verilere göre Tayland’da bir adli tıp uzmanına ölü insandan koronavirüs bulaştığı doğrulandı.

Adli tıp uzmanları morg teknisyenleri ve cenaze hizmetleri personelleri korunmalı!

Ölü bir insandan koronavirüs bulaşma riski artık gündemde yer alıyor. Cenaze hizmetlerinde yer alan personellerin de dezenfeksiyonu şart. Makalenin yazarları, ameliyathanelerde uygulanan dezenfeksiyon işlemlerinin adli tıp merkezlerin de de uygulanması gerektiği ifade ediliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz