Microsoft dijital mürekkep ve el yazısı işlevlerini iPad cihazlara getiriyor. Artık iPad kullanıcıları OneNote uygulamasını kullanarak hem dijital mürekkep hem de el yazısı deneyimlerini kullanabilecekler.

OneNote ipad

OneNote iPad uygulamasını kullanan kullanıcılar bu konuya çok daha yakın olabilirler. OneNote iPad uygulamasına gelen yeni bir güncelleme sayesinde bu deneyimi yaşamak mümkün olacak. Zira Microsoft, uygulamaya getirdiği yeni güncelleme ile el yazısı moduna geçme seçeneğini ekledi. Şimdi kullanıcılar üçüncü parti bir iPad stylus ile ya da sadece parmaklarını kullanarak not alabilecekler. OneNote iPad uygulamasında ayrıca dijital mürekkebin kalınlığını ve biçimini ayarlamak da mümkün olacak.

 

OneNote iPad uygulamasını indirin:

[appbox appstore id478105721]

Bilindiği gibi Microsoft şimdiye kadar dijital mürekkep özelliğini sadece Windows’a özgü tutuyordu. Fakat daha sonra bu durum değişmeye başladı. Özellikle OneNote uygulamasının el yazısı özelliği içeren Android sürümü çıktıktan sonra Microsoft yeni bir amaca yöneldi. Şirketin OneNote ekibi uygulamanın arayüzünü not alan kullanıcılar için olabildiğince doğal yapmaya çalıştı. Ekipten biri OneNote uygulaması için nasıl çalıştıklarını şöyle anlatıyor:

“OneNote iPad uygulaması, insanların kalemi nasıl kullandığını öğrenmeye, anlamaya ve bunlar üstüne yapılan çalışmalara yönelik dersleri içermektedir. Bu dersler dijital kanvası, renk seçeneklerini ve yazma sırasında iki parmakla kaydırma işlemlerini de kapsamaktadır.”

El yazısı güncellemesinin yanı sıra Microsoft optik karakter tanıma teknolojisi (OCR)’ni de OneNote uygulamasının tüm sürümlerine getiriyor. Bu sayede OneDrive’a kayıtlı bir not defteri içine aktarılmış bir görselin içinde metin arayabiliyorsunuz. Görseli metin şeklinde kaydetme işleri her biri için beş dakika sürüyor. Daha sonra bu görselin içinde her cihazdan metin arama yapabiliyorsunuz. Bu cihazlara PC, Mac, telefonlar ve tabletler dâhil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz