OnePlus 7 Pro iyi telefonlardan biri olan satın alabilirsiniz 2019 yılında, ama mükemmel değil. Hala yeni ama zaten çeşitli küçük ama sinir bozucu OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro sorunları ve hataları hakkındaki şikayetleri görüyoruz . Bu yazıda, bilmeniz gereken her şeyi ve bu sorunları kendiniz nasıl düzelteceğinizi gözden geçireceğiz.

Yardım almak için T-Mobile mağazasına gitmeyin veya OnePlus forumuna saatlerce göz atın . Sadece bazı ipuçlarımızı, püf noktalarımızı ve tavsiyelerimizi takip edin. Ayrıca, bu yayını düzenli olarak yararlı bilgilerle ve geldikleri zaman düzeltmelerle güncelleyeceğiz.

Bu telefon OnePlus 5T, OnePlus 6, hatta harika bir Galaxy S10 alternatifi için değerli bir alternatiftir . Bununla birlikte, resmi OnePlus forumunda ve XDA Developers gibi popüler sitelerde küçük şikayetler görüyoruz . GPS sorunları, WiFi düşer, şarj veya pil şikayetleri, ısı sorunları , kamera şikayetleri, garip sesler , eksik özellikler , Bluetooth arızası, ortam görüntüleme sorunları ve daha fazlası.

Unutma, o listenin seni korkutmasına izin verme. Bu sorunlardan yalnızca bir veya ikisiyle veya hiçbiriyle yüzleşemezsiniz. Telefon çoğu kullanıcı için mükemmel çalışıyor, artı yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda OnePlus çok hızlı. Her iki durumda da, bu sorunların çoğunu nasıl çözeceğinizi işte.

Başlamadan önce, şirketin en son yazılımı olduğundan emin olun. Şu an itibariyle, bu, 8 Temmuz’dan bir ton düzeltmeyle alınan Oxygen OS 9.5.9 . Daha küçük OnePlus 7’niz varsa, 28 Haziran’daki güncelleme budur .

OnePlus 7 Pro Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır?

İlk önce, pil ömründen bahsetmek istiyoruz. Bu hiç bitmeyen bir döngü. Her yeni telefon pil ömrü ile ilgili şikayetler ile geliyor. Bununla birlikte, büyük ekran ve 90Hz yenileme hızı nedeniyle yalnızca 4.000 mAh pil elde eden OnePlus 7 Pro hakkında birçoğunu görüyoruz. Bir var büyük iplik detaylarla dolu resmi forumda.

Şimdiye kadar piyasaya sürülen herhangi bir OnePlus telefonun en büyük pili ile bile 6.67 inç ekran sayesinde hala şikayetler görüyoruz. Öncelikle, OnePlus 7 Pro pil ömrü rehberimizle başlamanızı ve ardından okumaya devam etmenizi öneririz .

Ardından, ayarlara gidin ve bir uygulamanın pili yanlış kullanmadığından ve boşaltmadığından emin olun. Baş Ayarlar> Pil ve listenin en üstünde ne olduğunu görmek . Genellikle Android sistemi, Android işletim sistemi veya Ekran en çok pili kullanır. Tepede başka bir şey varsa (oynadığınız bir oyunun dışında), bir şey doğru değildir. Pili boşaltan bir uygulamayı öldürmek için uygulamayı kaldırın, uygulamayı devre dışı bırakın veya üzerine dokunun ve “Kapatmaya Zorla” düğmesine basın.

Ayrıca konum ayarlarını özelleştirmenizi, ekran parlaklığını yaklaşık% 40’a veya otomatik olarak çevirmenizi, 90Hz’i devre dışı bırakmanızı ve artık gerek duymadığınız büyük uygulamaları kapatmanızı öneririz. Google’ın Android Pie pil optimizasyonlarından yararlanmayı unutmayın. Ayrıca, şirket daha fazla insanın telefonu satın alması ve kullanmasıyla önümüzdeki birkaç ay içinde performansı ve batarya ömrünü daha da artıracak.

OnePlus 7 Pro Parmak İzi Tarayıcı Sorunları Nasıl Onarılır?

Bu telefonun ekranı, ekran ve açılır kamera dışında, ekranın içindeki parmak izi tarayıcısıdır. Tarayıcı camın altında ve gerçekten temiz. Ancak, biz bir görüyoruz şikayetlerin çok öyle yavaş , her zaman işe ya yol çok parlak alır etmez.

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, kayıtlı baskılarınızı silmek, ellerini yıkamak ve ekranınızı temizlemek. Ardından, parmak izi tanıma işlemini yineleyin. Özellikle yeni bir ekran koruyucusu çıkardıysanız veya satın aldıysanız . Okuma işleminin açısını ve derinliğini değiştirir, bir tane yükledikten sonra tekrar yapın.

Ardından, Ayarlar’a gidin, arama simgesine dokunun ve Cep Modu’na yazın . Bu, tarayıcıdan yanlış okumalar almayı cebinizde veya çantanızda da tutabileceğiniz, pili de boşaltan isteğe bağlı bir ayardır.

OnePlus 7 Pro WiFi Sorunları Nasıl Onarılır?

Her telefon sürümünde gördüğümüz diğer bir şey ise WiFi, WiFi düşer veya WiFi hızı ile ilgili şikayetler. OnePlus 6 ve 6T’de benzer sorunları gördük ve genel olarak düzeltmeleri kolaydır.

WiFi sorunları yaşıyorsanız, WiFi’nizi kapatıp tekrar açmayı deneyin. WiFi yönlendiricinizi bir dakika boyunca evde kapatmak, hatta yeniden açmadan önce 5 dakika boyunca fişten çekmek de iyi bir fikirdir. Diğer bir seçenek ise Ayarlar> WiFi seçeneğine gidip kablosuz ağınızı unutmaktır. Sonra tekrar arayın ve tekrar bağlanın, şifreyi girin ve tekrar deneyin. Bu, telefonunuz ve WiFi arasındaki bağlantıyı tamamen sıfırlar ve yeni bir başlangıç ​​sağlar.

WiFi arama sorunlarına gelince , OnePlus bunların farkında ve bir çözüm üzerinde çalışıyor.

OnePlus 7 Pro Bluetooth Sorunları Nasıl Düzeltilir?

Bluetooth, Android 9 Pie ve OnePlus 7 Pro’nuzda hiç olmadığı kadar sağlam olmalıdır. Bununla birlikte, bir arabada, kamyonda veya Android Auto ile kullanmaya çalışan insanlardan bir kaç şikayet görüyoruz.

En büyük şikayet, telefonun bağlanmayacağı araçlarda Bluetooth. Bazı kullanıcılar bunu görüyor, ancak araç bilgi-eğlence sisteminde telefon gri. Ayrıca seste küçük bir gecikmeyle ilgili konuşmayı da duyuyoruz. Öyleyse, birkaç kullanıcı sorunu çözdüğünü iddia ettiği için HD aramaları ayarlarda kapatın. Başka bir fikir cihazınızı yeniden başlatmak veya arabanızı ve stereo sisteminizi yeniden başlatmak. Bluetooth her zaman biraz zordur, bu yüzden tüm eşleşmeleri unutmaya çalışın ve baştan başlayıp uzağa gidip gitmediğine bakın.

Temel olarak, her şeyi eşleştirin ve baştan başlayın. Bu arabanız, hoparlörünüz veya bazı kulaklıklarınız olsun. Ayrıca , özellikle Pioneer gibi bir şey kullanıyorsanız, araç stereo sisteminizle ilgili güncellemeleri kontrol etmenizi öneririz .

OnePlus 7 Pro Kamera Sorunları

Bu yıl OnePlus kameraların ön ve arka oyunlarını gerçekten hızlandırdı, ancak hala bazı şikayetler görüyoruz . Temel olarak, otomatik odaklamanın genel kalitesi veya hızı hakkında, zaman içinde iyileşebilecek ve geliştirilecek iki alan var.

Şimdiye kadar çoğu insanın, özellikle karanlık veya zayıf ışıkta, otomatik netlemenin yavaş olduğundan şikayet ediyoruz. Kamera odaklanmak için bir şey göremediğinden bu mantıklı. Ana kamera, geniş açı ve telefoto zoom ile harika fotoğraflar çekmek için birçok seçeneğiniz var.

Ardından, birkaç rapor pop-up selfie kamerasının nedense sıkıntılı olan kendiliğinden çıkmaya devam ettiğini gösteriyor. Şirket bu sorunu çoktan kabul etse de, hala bir düzeltme üzerinde çalışıyorlar. Ancak, NFC’yi kapatmanın sorunu çözeceğini duyduk. Ayrıca, 28 Mayıs’ta yapılan bir güncelleme kamera geliştirmeleriyle geldi ve daha da büyük bir kamera onarımı güncellemesi Haziran ayında geldi . Küçük 7 için benzer fotoğrafçılık geliştirmeleri görüyoruz . Ayrıca, 8 Temmuz güncellemesi lensler arasında daha iyi kamera kalitesi, hız, performans ve hız geçişinden bahseder.

OnePlus 7 Pro Metin, MMS, VoLTE ve WiFi Arama Sorunları Nasıl Onarılır?

OnePlus 7 Pro, T-Mobile’dan temin edilebilir ve Verizon ve AT&T gibi diğer taşıyıcılarda çalışır. T-Mobile modeli iyi, ama Verizon alarak olanlardır sorunlarınız 4G LTE görüşmesi, kısa mesajlar veya gönderme MMS resimli mesajlarla. Birincisi, doğru APN ayarlarını kullandığınızdan emin olun .

Ek olarak, duyduğumuz şey Verizon OnePlus 7 Pro metin sorunlarını çözecektir. Verizon’u arayabilir ve birkaç adımda sizi yavaşça yönlendirir. Veya hesabınıza giriş yapın, ardından Verizon> Cihazım> Cihazı Etkinleştir veya Değiştir> Mevcut Bir Hatta Etkinleştir seçeneğine gidin ve açılan talimatları izleyin. Bu, telefona Verizon ve CDMA-Roam ile iletişim kurması için gerekenleri verir.

WiFi görüşme kesintileri , VoLTE sorunları ya da OnePlus’ın bu erken sorunlar için birkaç düzeltme üzerinde çalıştığı taşıyıcılarla ilgili diğer konularla yüzleşiyorsanız .

Bu en son güncelleme, gelen bir arama sırasında kamera açılırken olduğu gibi bu sorunların birkaçını giderdi ve daha fazla düzeltme yolda.

OnePlus 7 Pro Ekran Sorunları (Renkler, Çizgiler, Musluklar, vb.)

OnePlus 7 Pro, eski telefonlar gibi ekranla ilgili şikayetleri olmasa da, birkaç garip hata görüyoruz. Birincisi, insanlar ekran renkleri hakkında konuşuyor. Ayarlardaki ayarları kolayca değiştirebilirsiniz ve OnePlus çoğu üreticiden daha fazla kontrol sağlar, bu yüzden önce bir deneyin.

Ancak, ekranın cihazla tam olarak hizalanmadığından, OnePlus 7 Pro göz yorgunluğundan, parlaklık parıltılarından ve hayalet dokunma ekranından dokunduğunuzda ekrana dokunduğunuzu düşündüğü dokunmalardan şikayetçi olduğumuzu görüyoruz . Bu telefonun 90Hz yenileme hızı yüksek ve gözünüzün alışması için bir veya iki güne ihtiyaç duyabilir. Veya, Ayarlar> Ekran> bölümüne gidin ve çoğu telefondaki gibi 60Hz’ye geri çevirin. Bu da pil ömrünü uzatacaktır.

Gelince fantom musluklar onlara dokunun etmedi zaman açıp şeyler, bu büyük bir sorundur. Görünüşe göre, kullanıcılar NFC’yi ayarlarında düzeltmek için kapatabilir, ancak bu yalnızca geçici bir çözümdür. Ve şimdi, bazı kullanıcıların muslukları veya dokunuşları tanımayan köşeleri olduğunu duyuyoruz. OnePlus bu durumun farkındadır ve ekran hassasiyetini, muslukları ve diğer sorunları düzeltmek için 18 Haziran’da yayınlanan bir güncelleme yayınladı. Buraya alın .

Ayrıca , birkaç sorunla karşılaşan yardımcı uyandırma ve ortam görüntüleme özellikleri hakkında bazı şikayetler görüyoruz . Ortam göstergesini ve hassasiyet sorunlarını gidermek için en son güncellemeyi alın . Bunlardan herhangi birini yaşıyor musunuz? Bize aşağıda bildirin.

Genel OnePlus 7 Pro Sorunları ve Hataları

Tabii ki, bunlar birisinin karşılaşabileceği birçok potansiyel sorundan sadece birkaçı. Birkaç küçük şikayet daha gördük, ancak söyleyecek kadar yaygın değillerdi. Bir Oxygen OS beta veya Android Q beta kullanıyorsanız , sorunlarla başa çıkmayı bekleyin . İşte kararlı kanala geri dönmenin yolu . Bu sık karşılaşılan Android Pie sorunları ve düzeltmeleri listesinde gezinmeyi unutmayın .

Tüm diğer sorunlar için ilk adım, OnePlus 7 Pro’nuzu hızlı bir şekilde yeniden başlatmaktır. Ekran perdesi veya dönmesi, uygulama çökmesi, pil bitmesi, aşırı ısınma, gecikme veya diğer küçük şeyler olsun, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Aslında, hemen hemen tüm küçük sorunları hızlı bir şekilde yeniden başlatmayı çözerek çözebilirsiniz . Güç düğmesine uzun basın ve “yeniden başlat” a basın .

Dürüst olmak gerekirse, telefonu en az haftada bir kez yeniden başlatmak muhtemelen performans, pil ömrü ve genel kullanım için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Telefon tamamen yanıt vermiyorsa, yeniden başlatmayı zorlamak için güç düğmesini basılı tutun ve 10-15 saniye kısın. Bu aynı zamanda çoğu küçük sorunu da çözer.

OnePlus 7 Pro Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür

Kapanırken, büyük sorunlar yaşıyorsanız veya bir şeye bir çözüm bulamıyorsanız, fabrika verilerine sıfırlamayı deneyin. Dürüst olmak gerekirse, bu son bir çare olmadığı sürece bunu önermiyoruz, çünkü telefonunuzdaki her şeyi siliyor . Ancak, hem büyük hem de küçük çeşitli problemleri çözdüğü gösterilmiştir. Önemli bir şeyi yedekleyin, ardından aşağıdaki adımları izleyin.

Baş Ayarlar bildirim çubuğunu aşağı çekerek ve üstüne yakın dişli şeklindeki simgeyi vurarak. Ayarlarda, Yedekle ve sıfırla seçeneğine ilerleyin ve ardından Fabrika Ayarlarına Sıfırla öğesine dokunun . Telefon birkaç kez yeniden başlatılacak, her şeyi silecek ve yeni ve kullanıma hazır olarak açılacaktır. Bu size tamamen yeni bir başlangıç ​​verecek ve sık sık sinir bozucu problemleri çözecektir.

OnePlus 7 Pro için Sırada Ne Var?

Peki senin ve telefonunuz için sırada ne var? Yine de yeni olduğu düşünülürse, bu yaz gelecek veya iki ay içinde en az 2-3 güncelleme bekleyebilirsiniz. İlk büyük güncellememiz 18 Haziran’da, 8 Temmuz’da da yeni bir büyük sürüm yayınlandı. OnePlus, bir cihazı piyasaya sürmekte, müşteri geri bildirimlerini dinlemekte ve iyileştirmeleri ve hata düzeltme güncellemelerini hızla dağıtmakta harika. Bunu burada yapacaklar.

Parmak izi tarayıcısının geliştiğini, pil ömrünün arttığını, değişken yenileme hızı kontrollerini ve daha istikrarlı bir Android Q beta’yı görebildiğini görüyoruz .

OnePlus 7 Pro için aslında bir sonraki adım olarak, hata düzeltme güncellemelerinin yanı sıra, bu yıl Android 10 Q için resmi güncelleme yapıldı. Geliştirilmiş performans ve yeni özellikler ile 2-3 daha beta sürümü bekliyoruz, ardından Ağustos ayında Android Q’nun resmi küresel sürümü. Bir kez geldiğinde, OnePlus bir veya iki ay içinde 7 Pro için hızlı bir şekilde teslim edecek.

Bu arada, daha fazla bilgi, gelen güncellemeler ve diğer yararlı tavsiyeler için resmi OnePlus forumlarına devam edin . Bu sorunlardan herhangi birini düzeltmek için yeni bir yazılım gelir gelmez bu yayını güncelleriz. Gitmeden önce, telefonunuzu bu en iyi OnePlus 7 Pro kasalarından birinde güvende tutun .

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz