OnePlus tarafından gelen bilgilere göre şirket, OnePlus 8 serisini kablosuz şarj özelliği ile piyasaya sunacak. OnePlus tarafından elde edilen bilgiye göre bir ilk gerçekleşecek ve firma kablosuz şarjda %97 verimlilik sunarak bir ilki yaşatacak. OnePlus 8, OnePlus 8 Pro’nun tanıtımı ise 14 Nisan tarihinde gerçekleşecek. OnePlus serisinin fazlasıyla dikkat çeken Pro modelinin görselleri daha önceden sızdırılmıştı.

Gelen bilgiler doğrultusunda şirket, tarihte bir ilki gerçekleştiriyor. Kablosuz şarj özelliğinin kullanıcılara sunulacak olması şimdiden büyük bir merak uyandırdı. OnePlus’ın son serisi 30W Warp Charge kablolu ve 3W tersine şarj desteği ile beraber sunulacağı bilgiler arasında yerini alıyordu. Kısacası bu özellik sayesinde yarım saat içerisinde %1’den %50 seviyesine kadar şarj olacağının sözünü veriyor.

OnePlus ailesi tarafından yapılan paylaşımda da “Kablosuz şarj ilk ortaya çıktığında, bu teknolojinin OnePlus kullanıcı deneyimini artıracağı açıktı ancak sayısız testten sonra Warp Charge ile aynı standartları karşılamadığını tespit ettik. OnePlus kablosuz şarj cihazını piyasaya sürmeden önce kablosuz şarj teknolojimizin geliştirilmesine devam etmeye karar verdik” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca global ürün ekibi üyesi tarafından da OnePlus 8 serisinin ilk Warp Charge 30 Wireless’ı duyurmak için heyecanlı olduklarını dile getirdi. OnePlus 8 serisinde bulunacak olan kablosuz şarj teknolojisi 5 W’ta bile tüm Qi özellikli kablosuz şarj cihazları ile uyum sağlayabilecek. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz