Merak ediyorsanız “OnePlus telefonum ne zaman Android 10 alacak?” Veya Android 10 beta işte bilmeniz gerekenler. Android Q beta sürümü , OnePlus dahil olmak üzere birçok üreticiden test edilen 15’ten fazla telefona sahipti . Sonuç olarak, güncellemeler üzerinde çalışmak için bolca zamanları vardı, bu nedenle ilk resmi OnePlus Android 10 güncellemesi OnePlus 7 için Eylül ayında geri geldi ve daha fazlası yakında geliyor.

Google, Android 10’a giriş yaptıktan hemen sonra, OnePlus ilk birkaç Oxygen OS 10 beta uygulamasını piyasaya sürdü, ardından hızlı bir şekilde en yeni telefonu için resmi güncellemeleri yayınladı . Yeni yazılım resmi olarak Android 10 tabanlı Oxygen OS 10 olarak bilinir. Bu sadece bir telefon, işte tüm OnePlus Android 10 güncellemeleri hakkında bildiklerimiz.

OnePlus Telefonum Android 10 Alacak mı?

Android 10, Google cihazlar için 3 Eylül’e resmen geldi, ancak diğer üreticilerin çoğu bir süre daha serbest bırakmayacak. Bununla birlikte, OnePlus , yaşlanan OnePlus 5 ve 5T ve 6 serisi güncellemelerinin yolda olduğunu onayladı ve zaten OnePlus 7’ye de ulaştırdılar.

Temel olarak, şirket OnePlus 7 Pro’da piyasaya sürülen yeni özelliklerinin çoğunun eski akıllı telefonlara düşeceğini doğruladı . Ardından, bu duyurunun ardından, eski cihaz sahiplerine OnePlus 5 ve 5T için Android 10’u onaylayarak rahat bir nefes verdiler. Bunun için birkaç ay 2020 bekliyor olacaksınız, ancak OnePlus 6 sahipleri bu ayın sonunda görmekten mutlu olacaklar.


2016’daki 3 yaşındaki OnePlus 3’ün son zamanlarda etkileyici olan Android 9 Pie’yi aldığını gördük , ancak büyük olasılıkla bu telefonlar için son güncelleme bu oldu. Ancak, 3 veya 3T’nin Android 10 alacağını düşünmüyoruz.

Şirket, OnePlus 6 ve OnePlus 6T’nin birkaç hafta içinde bir beta sürümünün ardından Kasım ayında Android 10 alacağını doğruladı. Ancak, yaşlanma OnePlus 5 olanların beklemek için birkaç ayları var.

OnePlus Android 10 Beta

Etkileyici bir şekilde, OnePlus’ın üç akıllı telefonunun Android Q beta sürümüne erişimi vardı . Ancak, güncelleme resmi olarak burada yapıldığı için, bu Android Q’yu resmi Android 10 beta programları lehine ayırdık. OnEPlus 6 / 6T Android 10 beta’ya Ekim ayı sonunda katılabilirsiniz ve resmen Kasım’da çıkacaktır.

Şirketin OnePlus 5 ve 5T için Android 10 beta sürümüne ne zaman başlayacağından emin değiliz, ancak geleceğini biliyoruz. Muhtemelen bazen Aralık veya Ocak başlarında.

Şimdilik, desteklenen bir cihazınız varsa ve denemek, Android’in sonraki sürümünün keyfini çıkarmak ve test etmek istiyorsanız, burayı tıklayın . Unutma ki bu bitmemiş bir yazılımdır ve sorun yaşayabilirsin. İşte OnePlus 6 Android Q beta 3 hakkında daha fazla bilgi içeren bir konu . Kişisel olarak, resmi Android 10 beta sürümünü beklemeniz ve Android Q geliştirici önizleme sürümlerini atlamanız gerektiğini düşünüyoruz.

OnePlus 6 / 6T Android Q Beta 3 Sürümü

OnePlus 7 & 7 Pro Android 10 Resmi Sürüm

OnePlus Android 10 Yayın Tarihi

OnePlus gibi üreticilerin Google ile aynı günde teslim edemediğini unutmayın. Şey, Essential’ın dışında. Genelde tarihleri ​​duyurmadıklarını ve hatta bir ETA’yı paylaşmadıklarını söyleme. Bununla birlikte, Google 3 Eylül’de Android 10’u piyasaya sürdü ve şaşırtıcı bir şekilde ilk resmi sürümü sunması OnePlus’ın üç haftadan kısa sürdüğünü söyledi.

Evet, bir OnePlus cihazı için ilk resmi ve “kararlı” Android 10 güncellemesi, 19 Eylül’de OnePlus 7’yi vurdu. Diğer cihazların beklemesi biraz daha uzun sürüyor. Bu, hayranlar için beklenenden daha hızlı ve harika bir haberdi.

OnePlus 7 serisi Android 10 çıkış tarihi – 19 Eylül 2019
OnePlus 6 series Android 10 çıkış tarihi – Kasım ETA
OnePlus 5 series Android 10 çıkış tarihi – Q2 2020

Unutmayın, OnePlus telefonlarının bu ay da hemen güncellemeyi almalarını beklemeyin. Oldukça temiz bir hisse senedi Android deneyimi çalıştırırken, deneyimi tamamlamak için OnePlus’tan eklenmesi gereken birçok özellik ve kontrol vardır. Bu zaman alır, genellikle birkaç ay sürer. Ardından, eski cihazlar için bu deneyimi geliştirmek zorunda kalacaklar, bu da çoğu zaman diğer satıcılardan güncelleme benzeri Qualcomm’u tamamlamayı bekledikleri anlamına geliyor.

Android 10’daki Yenilikler

Google, iyileştirmeler, daha hızlı Asistan, canlı eylemler, altyazı denetimleri, sistem genelinde bir karanlık tema modu ve daha fazlası hakkında heyecan verici snippet’ler ortaya çıkardı. İşte ayrıntılı Android 10’umuz Yenilikler Yeni . Bununla başlayın ya da aşağıdaki listemizi okuyun. Bunların bazılarının 2020 yılına kadar Piksel’e özel olabileceğini unutmayın.

Gelişmiş Gizlilik Koruması ve Kontroller

Gizlilik Yöneticisi
Genişletilmiş Konum Kontrolleri
Çok Görevli Kabarcıklar
Katlanabilir Ekran Desteği
Kısayolları Paylaşma
Akıllı Cevap, Önerilen İşlemler
Canlı Başlık
Ayarlar Panelleri
Hareketli Navigasyon
Tema Kontrolleri
Odak modu
Bildirim Asistanı
Geliştirilmiş Eşler Arası ve İnternet Bağlantısı
Wi-Fi Performans Modu
Fotoğraflar için Dinamik Derinlik Formatları
Yeni Ses ve Video Kodekleri
Yerel MIDI API’leri
Geliştirilmiş Vulkan Grafik ve Yapay Sinir Ağı API’ları

OnePlus 7 Pro’nun fantezi özelliklerinin birçoğu Android 10 sürümüne eklenecek ve daha sonra şirketin tüm yetenekli akıllı telefonlarına dağıtılacak. Her yıl değişiklik, tweaks, iyileştirmeler yapmak veya cihazlarına uygun bir deneyim geliştirmek. Bunu Android 10 ile tekrar göreceğiz. Daha sonra OnePlus 7T Pro kutudan Android 10 kullanmaya başladığında daha da fazlasını görebiliriz.

Son Düşünceler ve Sırada Ne Var?

Kapanışta, OnePlus sahiplerine, bir güncelleme geldiğine bakarken, OnePlus’ın sektördeki en iyilerden biri olsa bile eski cihazların bu kadar hızlı olmasını beklemelerini hatırlatmak istiyoruz. Google yazılımı dışarı iter, ardından üreticilerin birden fazla cihaz için hazırlaması gerekir. OxygenOS 10, şirket için büyük bir güncellemedir ve her cihaz için geliştirme, test etme, ince ayar yapma ve daha sonra teslim alma zamanı alacak.

Google’ın üreticilerin işlerini kolaylaştırması için yaptığı tüm çalışmalar sayesinde Android 10’un eski güncellemelerden daha erken gelebileceğini biliyorduk ve şu ana kadar tam olarak bunu görüyoruz. OnePlus 6’da Android 10 için bu ay beta sürümünde ve resmi olarak Kasım ayında heyecanlanın. Bu hepimizin beklediğinden daha hızlı.

Betaya katılarak bu süreci hızlandırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olabilirsiniz. Telefonunuzun zaman içinde işleri düzeltirken birkaç hata veya sorun yaşayabileceğini bilmeniz yeterli.

Beta testi için Google’a katılan cihazların çoğu muhtemelen Kasım ve Aralık aylarında Android 10’a resmi güncellemeler almaya başlayacak. Bu sadece gider böyle. Temel telefon Android 10’u Google’la aynı gün piyasaya sürdü ve OnePlus iki hafta sonra yaptı, ancak yalnızca onlar. Samsung’un bu kadar hızlı olacağından şüpheliyiz. Çok fazla hata ve sorun olmadığı sürece, OnePlus’ın bu kadar çabuk teslim edilmesini görmekten mutluluk duyuyoruz. Kalite ilk olmaktan daha önemlidir.

Yakın gelecekte daha fazla bilgi paylaşmak için OnePlus’ı izleyin ve ne zaman yaptıklarını öğrenelim. OnePlus 7 Pro’ya sahipseniz Android 10’un keyfini sürün ve herkes için sıkı oturun, yakında burada olur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz