Oneplus son dönemlerde çıkardığı cihazlar ve cihazların özellikleri ile adını üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Kısa bir süre OnePlus 8 ve 8 Pro modelini tanıtan OnePlus, cihazların özellikleri ve fiyatı konusunda büyük bir ilgi görmüştü. Şimdi ise OnePlus Z adını taşıyacak olan cihazın bazı detayları ortaya çıktı ve OnePlus Z olay yaratacak şekilde telefon piyasasına düşecek.

Qualcomm ile çalışarak önemli iş birliğini yürüten OnePlus, yeni akıllı cihazı için MediaTek tarafından üretilen Dimensity 1000L işlemcisi düşünülüyordu fakat iş ortaklığını bozmak istemeyen Qualcomm, OnePlus yetkililerine önemli bir telifte bulundu. OnePlus Z modeline Snapdragon 765 yonga seti kullanılmaya karar verildi. Bu durumun farklı yanı ise MediaTek Dimensity 1000L çipinin Snapdragon 765 işlemcisinden performans olarak daha da önce yer almasıydı.


OnePlus işlemci konusunda değişiklik gerçekleştirecekti ancak Qualcomm tarafından son anda gelen teklif ile yön tekrar Qualcomm’a çevrildi. OnePlus Z hakkında daha fazla detayın ise Temmuz ayında gelmesi bekleniliyor. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz