Oppo amiral gemi modelleri olan Find X2 ve Find X2 Pro’yu tanıtıyor. İlk olarak cihazın ortak noktaları olduğunu buna rağmen aynı olmadıklarını belirtelim. Pro modeline göre daha güçlü bazı farklılıkları bulunuyor. Tasarım ve donanım olarak farklılıklarını ele alacağız. İşte detaylar…

Oppo‘nun iki modelinin özelliklerini fiyatını ve çıkış tarihini hepimiz detaylı olarak öğrendik. Şimdi ise aralarındaki farklara değinmek istedik. Sonuçta karar vermek için detaylarını iyice bilmemiz gerekiyor. Hadi başlayalım:

Tasarım:

OPPO Find X2 ile Find X2 Pro aslında tasarım olarak birbirlerine çok fazla benzemekte. Arkada yer alan kamera modulü dışında bir fark bulmak oldukça zor. Neredeyse aynı tasarıma sahipler. Find X2 biraz daha kısa ve daha geniş. Hatta daha ince. Yinede fark edilecek kadar fark yok.

Ekran:

Ekranlarına baktığımızda her iki model de aynı ekranı kullanıyor. 6.7 inç QHD AMOLED ekran ve 120Hz yenileme hızı mevcut.

Performans:

Performans ise en fazla dikkat çeken konu oluyor. Aslında hiçbir fark iki modelde de yok. Çünkü aynı donanımlara sahipler. RAM işlemci ve depolama iki telefonda da aynı. Bu bakımdan kutusundan aynı yazılımla çıkan cihazın performansı aynı.

Batarya:

Batarya konusuna baktığımızda Find X2 Pro bir adım önde. Find X2’de 4200mAh batarya bulunurken Find X2 Pro’da 4260 mAh batarya kapasitesi bulunuyor. Yani buda çok az bir fark diyebiliriz.

Kamera:

Aslında kamera konusunda telefonların farkı karşımıza çıkıyor. Find X2 Pro daha iyi fotoğraflar çekiyor.

Find X2 Pro’da iki tane 48 MP kamera ve 13 MP periskop telefoto lensi yer alıyor.

Find X2’de ise 48 MP ana kamera ve 12 MP ultra geniş açılı kamera ile 13 MP telefoto kamera bizi karşılıyor.

Bu bakımdan telefonların aslında kamera farkı olduğunu söylesek yeridir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz