Araştırmalara Göre Ortalama 442 Dakika Telefonla Konuşuyoruz!

Ankara Analitik Araştırma Merkezi yaptığı araştırmalar sonucunda Türkiye ile diğer Avrupa ülkelerini telefon kullanımı yönünde araştırmış olup, bu araştırmaların sonucu ise oldukça ilginç durumlara neden olmuştur.

Yapılan araştırmalara göre Ankara Analitik Araştırma Merkezi tarafından yapılan ankete 33 ülke dahil olmuş olup, 53 bin 150 kişi ise ankete dahil olmuştur. 2017 ve 2018 verileri baz alınarak yapılan ankette Bilişim Teknolojileri İletişim Kurumu yani BTK gelen sonuçları değerlendirmiş olup, bu sonuçlara göre de raporu hazırlamıştır.

Telefona Bakma Sıklığı Verilere Göre Şaşırttı!

Ülkemizin kıyasla diğer ülkeleri baz alarak yapılan ankette, ülkemizde telefonla konuşma süreleri ortalama olarak 442 dakika olurken, Avrupa ülkelerinde ise bu süre ortalama olarak 231 dakikadır. Bu veri aslında ülkemizde daha çok telefonla konuşma gözlemlendiğini açıklarken bu rakamlar aslında beklenenin aksini bizlere ifade etti.

Türkiye’de telefonda vakit geçirme sıklığı ise çalışan ya da çalışmayan fark etmeksizin ülkemizde yüzde 78 olurken, Norveç’te bu oranın yüzde 64 olduğu gözlemlenmiş olup, İspanya’da yüzde 52, Hollanda yüzde 47, İtalya yüzde 42, Almanya ise yüzde 38 seviyelerinde gözlemlenmiştir. Bu durum da yine Türkiye’nin Avrupa ülkeleri üzerinde yine telefonda vakit geçirme ve kontrol etme sıklığının zirvesinde olduğumuzu göstermektedir. Türkiye bu konuda aslında telefona bağımlılığı konusunda da analiz yapılan ülkeler arasında ilk sıralarda yer aldığı gözlemlenmektedir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz