Bunlar şu anda, bütçe SATA seçimlerinden daha büyük, daha hızlı SSD‘lere kadar, oyun PC’leri için en iyi SSD’ler.

Oyun için en iyi SSD’yi edinmek, en iyi grafik kartlarıyla oradaki yapınızda büyük bir fark yaratır . İşlevsel olarak, en iyi PC oyunlarını yüklemek için fazladan alana ihtiyacınız vardır , ancak daha hızlı dosya aktarımı ve okuma hızları olan bir sürücüye sahip olmak yükleme sürelerini kısaltabilir. Sadece bu da değil, SSD’lerin hareketli parçası olmadığından, HDD’lerden daha sessizler ve bilgisayarınızın güç tüketimini bile azaltabilirler. GB başına önemli ölçüde daha fazla para ödediğinizden, sadece … fiyatın dışında, donanımınıza bir SSD almanın da birçoğu var. Bu nedenle bu kılavuzu oluşturduk: bu en önemli bileşenlerden tasarruf etmenize yardımcı olmak için.

Şu anda SATA sürücüleri daha yaygın, daha ucuz ve genellikle oyun oynamak için en iyi SSD’lerdir. NVMe sürücülerinde performans marjinal olarak daha iyi olsa da, bu ekstra maliyet fiyattaki artışı gerçekten haklı çıkarmaz. Artık sadece 150 doların üstünde olan birçok 1TB sürücüyle 100 dolardan daha az bir fiyata, 500 GB depolama alanı olan iyi bir SATA SSD hızını alabilirsiniz. Genellikle Amazon ve NewEgg gibi perakendeciler için daha az satılıyorlar . Samsung EVO ve PRO gibi en iyi sürücüler ve WD Blue ve Mushkin gibi bütçe seçenekleri arasında performans farklılıkları olsa da, yıl boyunca sunulan tüm SSD türlerini bulabileceksiniz.

En iyi NVMe SSD’lerden birine girmeye karar verirseniz , orada bir M.2 yuvasına ihtiyaç duyacağınız için anakartınızın uyumlu olduğundan emin olun. Çoğu SATA sürücüsü çoğu oyun bilgisayarına uyar, bu nedenle sorun daha az olur.

1. Samsung 860 Evo 1TB

Oyun, fiyat ve performans dengeleme için en iyi SSD

Kapasite: 1TB | Arayüz: SATA 6 Gb / p / s | Sıralı IO: 550 / 520MB / sn okuma / yazma | Random IO: 98K / 90K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 300 TBW

+SATA en hızlı şekilde

+Kanıtlanmış Samsung güvenilirliği

-SATA darboğazları

-Bazen daha yüksek fiyatlar

SSD pazar alanında hükmetme eğiliminde olan bir şirket varsa, Samsung. 850 Evo uzun zamandır favoriydi, bugün bile geçerli kalır, ancak 860 Evo çizgisi büyük oranda yerinden etti. Samsung şu anda kapasiteye ve mevcut fiyatlara bağlı olarak en yüksek seçimimiz için Crucial ile işlem yapıyor, ancak her ikisi de kanıtlanmış güvenilirlik ve performansa sahip mükemmel sürücüler. 1TB 860 Evo, fiyat ve performans için en iyi noktaya değiniyor, ancak daha yüksek kapasiteli modeller, özellikle aylar geçtikçe nispeten ucuz ve fiyatlarında düşüş olduğu için görülmeye değer.

Bunlar harika SATA sürücüleri, bu nedenle burada uyumluluk sorunları yaşama ihtimaliniz yok. Yeni 970 Samsung sürücüleri, bir NVMe alternatifi arıyorsanız mükemmel, ancak şu anda yaklaşık% 30-50 daha pahalı, bu yüzden gerçekten bu parayı harcamak isteyip istemediğinizi düşünmelisiniz. Maliyete karşı performans için, bu 860 Evo 1 TB SATA gerçekten çok etkileyici bir noktaya ulaşıyor ve çoğu zaman Amazon veya NewEgg ile düşürülüyor.

2. WD Black SN750

Oyun oynamak için özel olarak tasarlanmış en iyi NVMe SSD

Kapasite: 250GB | Arabirim: PCIe 8 Gb / s | Sıralı IO: 3.470 / 3.000 MB / sn okuma / yazma | Random IO: 515 / 560K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 600 TBW

+En yüksek performans
+Sağlam izleme yazılımı
-Soğutucu standart gelmiyor

Western Digital, uçucu dönen sabit disk pazarındaki rolü nedeniyle uzun zamandır tanınıyor, sıklıkla desteklediği teknolojinin temel güvenilmezliği için gülünçtü. Zaten yeterince net olmasaydık , WD Black SN750, şirketin eski yılların titiz veri depolama donanımı dışında başarıya ulaşabileceğinin kanıtıydı. Kusurları olmasa da, bu M.2 form faktörü NVMe diski, şirketin entegre SSD Dashboard yazılımında açıp kapatabileceğiniz bir Oyun Modu ile daha hızlı hale getirilen bir hız canavarıdır.

Elbette onu aşırı hızda çalıştırmak aynı zamanda Western Digital’e göre termal soğutucu kullanılması gereken ısıyı arttırmak anlamına da geliyor. Ayrı olarak satılan soğutucu modeli isteğe bağlıdır ve yüksek kalitede satılır, ancak şirket “pasif soğutma özelliklerini” “optimum performans seviyelerinde” kullanmaya yardımcı olduğunu iddia eder.

3. Crucial MX500 1TB

SATA SSD’ler için en iyi bütçe seçeneği

Kapasite: 1000GB | Arayüz: SATA 6 Gb / s | Sıralı G / Ç: 560/510 MB / sn okuma / yazma | Random IO: 95K / 90K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 360 TBW

+En hızlı SATA sürücülerden biri
+GB başına rekabetçi fiyat
-NVMe performansına dokunamıyor
-500GB model biraz pahalı

Bir oyun bilgisayarı için ideal SSD, göründüğünden daha zor olan mükemmel bir fiyat / performans / güvenilirlik dengesine sahiptir. Crucial’s MX500 , gerçekten zayıf noktaları olmayan birkaç diskten biri ve oyun kurulum boyutları büyüdükçe, alabileceğiniz en büyük SSD’yi satın almak giderek daha önemli hale geliyor. MX500, en iyi performans gösteren SATA sürücülerden biridir ve belki de daha önemlisi, daha uygun fiyatlı SSD’lerden biridir. İnanılmaz bir değer sunmakla sona erer ve anlamlı şekilde daha hızlı sonuçlar almanın tek yolu bir NVMe sürücüsüne geçmek.

4. Samsung 860 Pro 1 TB

En hızlı SATA performansı ve mükemmel dayanıklılık

Kapasite: 1024GB | Arayüz: SATA 6 Gb / s | Sıralı G / Ç: 560/530 MB / sn okuma / yazma | Random IO: 100K / 90K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 1.200 TBW

+SATA SSD kadar maliyeti
+Performans hala iyi
-Sürücü doldukça yavaşlar
-1 TB modeli bulmak zor

Etrafında en yüksek dayanıklılığa sahip hızlı bir SATA sürücüsü mü istiyorsunuz? Öyleyse, Samsung’un 860 Pro serisinden başkasına bakmayın. Çoğunlukla hata payı ve daha yüksek kapasiteli 2 TB ve 4 TB sürücüler nedeniyle her bir testi kazanmaz, ancak sürücüyü tüm gün öldürmeden yazı yazar. 5 yıl / 1.200 TB garanti, beş yıl boyunca her gün, günde 650 GB’den fazla yazılıma karşılık gelir. Günde pek çok yazma, muhtemelen bir masaüstü bilgisayarda göreceğiniz herhangi bir şey yerine bir sunucu iş yükü gerektirecek ne yapacağınızı bile bilmiyorum.

5. WD Blue 2TB

Makul bir fiyata yüksek kapasiteli SSD

Kapasite: 2000GB | Arabirim: SATA 6 Gb // s | Sıralı G / Ç: 560/530 MB / sn okuma / yazma | Random IO: 95K / 84K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 500 TBW

+Agresif 2TB fiyat
+İyi sıralı performans
-Zayıf QD1 rastgele IO
-1TB fiyat kadar iyi değil

1TB WD Blue cihazını test ettim ve 2TB modeli araştırmamı temel alarak aynı veya biraz daha iyi performans gösteriyor. Performans yolun oldukça ortasında, hatta bazı listelerde daha düşük, ancak tasarruf zarafeti çok rekabetçi bir fiyata 2 TB kapasiteye sahip. Bu şu an için en düşük maliyetli 2 TB SSD’dir ve GB başına yalnızca 0,17 ABD doları tutar. 2TB, 100 GB’lık yükleme boyutlarında sürünen bazı oyunlarda bile çok fazla oyundur. Yalnızca daha yüksek kapasiteli diskler çok daha pahalıya mal olur (peşindeyseniz bir sonraki seçeneğe bakın).

6. Samsung 860 Evo 4 TB

En yüksek kapasite ve en yüksek performans SATA SSD

Kapasite: 4096GB | Arabirimi: SATA 6 Gbps | Sıralı IO: 550 / 520MB / sn okuma / yazma | Random IO: 98K / 90K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 2.400 TBW

+Düşük kapasiteli SSD’lerden daha hızlı

+İnanılmaz dayanıklılık

-GB başına daha yüksek fiyat

-SATA sınırlamaları

860 Evo’ya, bu kılavuzda çoğunlukla 4 TB modelini vurgulamak için ikinci bir not veriyorum. Şu anda 999 $ fiyatla satışa sunulan en geniş kapsamlı (ve yine de uygun fiyatlı) SSD’dir. Dayanıklılık da etkileyici bir 2,400TB’dir ve performans aynı zamanda SATA sürücüsü ile olabildiğince hızlıdır. Neredeyse her zaman NAND’ın kullanıma hazır olması ve periyodik yavaşlamalardan kaçınmak için her zaman hazır olacak olan yüksek kapasitesi sayesinde.

7. Mushkin Reactor 960GB

İyi performans ve iyi fiyat ile biraz eski model

Kapasite: 960GB | Arabirimi: SATA 6 Gbps | Sıralı G / Ç: 560 / 460MB / s okuma / yazma | Random IO: 73K / 67K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 3 yıl (belirtilmemiş)

+Bazı yeni 3D TLC sürücülerini yener

+GB başına büyük fiyat

-Diğer sürücülerden daha yavaş

-Sınırlı erişilebilirlik

Mushkin uzun süredir hafızada ve SSD pazarlarında yer alan daha küçük bir marka ve Reactor serisi üç yaşın üzerinde. Ancak, yine de düşük fiyatlarla bulunabilir ve performans kabul edilenden daha fazla. 960GB modeli, şuanda mevcut GB başına en düşük fiyatlardan biri ile daha yeni bütçe SSD’leri geride bırakarak gösterinin gerçek yıldızı. Sürücü, MLC NAND’yi de kullanıyor; bu, herhangi bir dayanıklılık numarası verilmese de, kısa sürede herhangi bir zamanda bitme ihtimalinin düşük olduğu anlamına geliyor.

8. Mushkin Enhanced Source 500GB

Bütçe SSD için mükemmel bir fiyat

Kapasite: 500GB | Arabirimi: SATA 6 Gbps | Sıralı G / Ç: 560/520 MB / sn okuma / yazma | Rastgele IO: 75K / 81K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 3 yıl (belirtilmemiş)

+Düşük maliyetli 500GB sürücü
+Performans hala iyi
-Genel performans
-Yavaş sürekli rastgele yazıyor

Mushkin, daha düşük fiyatlara ulaşmak için 3D TLC NAND kullanan yeni bir Source SATA sürücüsü serisi sundu. 500GB’lık model şu anda 80 dolara satılıyor ve 1 TB sürücü 159 dolara satılıyor. Performans nispeten mütevazı olsa da (eski Reaktör, genel metrik de dahil olmak üzere birçok testte Kaynağı yener), bu şu anda bir SSD’den yoksun olan herhangi bir sistem için kolay bir yükseltmedir.

9. Gigabyte UD Pro 512GB

3D NAND kullanarak bir başka uygun fiyatlı sürücü

Kapasite: 512GB | Arabirimi: SATA 6 Gbps | Sıralı G / Ç: 530 / 500MB / sn okuma / yazma | Random IO: 80K / 75K IOPS okuma / yazma | Dayanıklılık: 200 TBW

+İyi genel değer
+Daha fazla rekabet açığız
-En hızlı SATA SSD’leri izler

Gigabyte son zamanlarda SSD halkasına geçti ve UD Pro sürücüsü makul bir fiyata mütevazı bir performans sunuyor. Ayrıca, daha genel olan 480 GB veya 500 GB yerine 512 GB sağlar ve böylece GB başına fiyatı düşürür. En hızlı sürücü değil, ancak genel değer hala iyi.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz