YouTube uygulaması üzerinden açılan kanallar, yapılan paylaşımlar fazlasıyla popüler. Ülkemizde de ünlü YouTuber denince akla gelen ilk isimlerden biri Enes Batur. 7 yıl önce bu sektöre giren Enes Batur daha çok Minecraft ile adını duyurdu. Daha sonra oyun videolarını bırakıp Challenge adı altında yarışma videolarına geçiş yaptı. En çok izlenen videoları ile zirvede yerini aldı.

2 Mayıs 2020’de ortaya çıkan sonuçlar, Enes Batur’u tahtından ettirdi. 12.7 milyon aboneye sahip olan Enes Batur’u 14.2 milyon abonesi olan Oyuncak Avı geçti. Çocuklara yönelik içerik üreten Oyuncak Avı,14.2 milyon abonesi ile öne geçti. Listenin ilk sırasında yer alan Netd Müzik her gün herkesin en az bir video izlediği müzik kanalıdır. Müzik kliplerin yayınının gerçekleştiği Netd Müzik, 35 milyar abonesi ile zirvede yerini alıyor.

İkinci sırayı ise Oyuncak Avı aldı. Özellikle karantina sürecinde çocukların evde olduğu bu dönemde, Youtube videoları daha çok izleniliyor. Oyuncak Avı 14.2 milyon abonesi ile ikinci sırada. Üçüncü sırada ise Enes Batur yerini alıyor. Orkun Işıtmak 7.26 milyon abone ile Enes Batur’a en yakın kanal oluyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz