Eylül ayı içerisinde yapılacak olan IFA 2014 fuarının tarihi yaklaştıkça bu etkinlikte tanıtılacak olan akıllı cihazların sızıntıları daha da artıyor. Sızıntıların yanı sıra resmi olarak cihazların duyuruları da gerçekleşiyor. Teknoloji pazarlarındaki dengelerin tamamen değişmesi beklenen fuarda şirketler birbirleri ile büyük bir yarışın içine girecek. Özellikle 2014 yılında umduğunu bulamayan şirketler yeni cihazları ile yüksek satış rakamlarına ulaşmak istiyor.

Etkinlikte akıllı cihazlarını tanıtacak olan bir diğer teknoloji devi de LG olacak. Tüm teknoloji dünyasının bildiği LG G3 Stylus resmen duyuruldu. LG G3’ün teknik olarak düşük özellikli versiyonu olan cihaza özel bir kalem entegre edilerek yeni bir proje yaratıldı.

İsmi geçtiği için teknoloji tutkunlarının hemen heveslenmemesi gerekiyor. Teknik açıdan LG G3‘ün epey bir gerisinde olan cihazın fiyatının da performansı ile dengeli olması bekleniyor.

Rubberdium Stylus ismindeki özel bir kalemin entegre edildiği cihazda LG G3’de kullanılan uygulamaların çoğunu daha rahat kullanma şansını sunuluyor. Bu şekilde Galaxy Note serisinde olduğu gibi bu cihazda da notlar ve çizimler istenilen şekilde alınabiliyor.

lg g3 stylus duyuruldu

LG G3 Stylus Özellikleri

LG G3 ekranı gibi 5,5 inçlik bir IPS ekrana sahip olan LG G3 Stylus, 960×540 piksel qHD ekran çözünürlüğü ile tatmin etmiyor. 13 MP çözünürlüklü arka kamerası ve 1.3 MP çözünürlüklü ön kamerası mevcut. Cihazın işlemcisine dair bilinen tek bilgi 1.3 GHz saat hızında 4 çekirdeğe sahip olması. Grafik birimi olarak da herhangi bir bilgi bulunmuyor.

LG G3 Stylus cihazının kalınlığı 10.2 mm ağırlığı ise 163 gr. Kapağının LG G3’teki çıkarabilir olması bir yana arka kısmı yine kavisli bir tasarıma sahip.

LG, cihazı tanıtımından sonra ilk olarak Eylül ayında Brezilya’da satışa sunacak. Sonrasında global olarak satışa sunması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz