Cep telefonu hayatımıza girdiğinden beri farklı kişilerle iletişim kurabiliyoruz ve telefonu yanımızda ayırmıyoruz. İletişim kurduğumuz araçta bazen sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Bu yazımızda özel numaradan sıkıntı çeken kişilere yardımcı olacağız. Önceki yazımızda özel numaraları kapatma işleminden bahsetmiştik bu yazımızda da özel numaraları nasıl bulacağınız konusunda yardımcı olacağız. Gizli numaradan sizi rahatsız eden kişi bir süre sonra canınızı sıkabilir.

Kimliğini belli etmek istemeyen kişiler numaranızı biliyorsa sizi arayıp rahatsız edebilir. Ekranınızda özel numara yazar ve numara verilmez durum bu şekilde olunca karşı tarafı bulamazsınız. Ancak sizi fazlasıyla rahatsız ediyorsa bu kişiyi bulmak için uğraşmanız boşuna vakit kaybı olur. net olarak bir sonuç alamazsınız. En mantıklı yöntem gelen gizli aramaları kapatmak olacaktır.

Özel numara sizi tehdit ediyor ve çok fazla rahatsız ediyorsa en son yöntem olarak mahkemeye başvurabilirsiniz. Mahkemeye dilekçe verdiğiniz zaman sizi rahatsız eden özel numara bulunabilir ve o kişiden şikayetçi olabilirsiniz. Savcılığa verdiğiniz zaman arama kayıtlarınız incelenecektir ve özel numaranın sahibi bulunacaktır.

Eğer bu olayı mahkemeye taşımak istemiyorsanız telefonunuzu gizli numaralara kapatın ya da numaranızı değiştirin. Telefonunuzu gizli numaralara karşı kapatmak istiyorsanız operatörünüze göre kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Vodafone için GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya gönderin. Turkcell ve Türk Telekom için ise tuşlar alanına geçiş #253# tuşlarına basıp aramanız yeterli olacaktır. Bu adımlar sayesinde karşı taraftan gelen özel çağrıları kapatmış olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz