Padok Yazılım, Mühendislik ve Danışmanlık tarafından yayınlanan ilk Android uygulama olan Ne Renk isimli uygulama özellikle son yıllarda sosyal medya üzerinden yaşanan renk tartışmalarına son verecek gibi görünüyor.

Android 4.0 ve üzeri işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar için hazırlanmış olan Ne Renk uygulaması, bünyesinde barındırdığı 1700’e yakın renk bilgisiyle hemen her rengin en ince tonuna kadar saptama yapabiliyor.

padok yazilim ne renk uygulamasi

Sadece rengi tanıyarak söz konusu rengin adını belirtmekle yetinmeyen uygulama, o rengin HEX değerlerini de gösteriyor. Böylece o rengi çeşitli amaçlarla kullanmak ya da not almak isteyen kullanıcı bu önemli bilgiyi kullanabiliyor.

android ne renk uygulamasi

Sade ve kullanışlı bir tasarıma sahip olan bu Android renk belirleme uygulaması, ekranda dokunulan yere otomatik olarak odaklanıyor ve rengi saptıyor. Az ışıklı ortamlarda kullanımı kolaylaştırmak için telefonun ya da tabletin flaşını devreye sokabilen Ne Renk uygulaması, ücretsiz bir şekilde Google Play üzerinden indirilebiliyor.

[appbox googleplay padokyazilim.colorfinder]

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz