Panasonic, kısa bir süre önce yeni model aynasız fotoğraf makinesi olan Lumix G95’i duyurdu.

Sizlerinde takından tanımış olduğu şirketin dayanıklılık konusunda çok güzel çalışmaları olduğunu uzun yıllardır biliyoruz. Buna en büyük örnek ise dizüstü bilgisayarları oluyor. Son olarak ise fotoğraf makinelerinde hem su hemde toza karşı magnezyum alaşımlı özel bir gövde kullanıyor olması onu rakiplerine karşı bir adım öne taşıyor.

4K fotoğraf çekimi ile 30 fps 4K ile 120fps 1080p videoların çekilebildiği ifade ediliyor. G95’de DFD ile Derinlik algılama özelliğinin yanı sıra kontrast ile otomatik netleme özellikleri ile Defocus özellikleri yer alıyor.

Yeni model G95 Mayıs ayında satışa çıkıyor.

Yeni kameranın gövde kısmı ise aynasız bir makine olarak geliyor. SLR gibi tasarlandığı ise kesin. Yeni kamerada 2.360k noktalı bir OLED vizörü ile dışa doğru açılan 3 inç bir LCD ekranın bulunduğu görülüyor. Son olarak ise SDXC yuvasının da bulunduğunu belirtelim.

G95 ayrıca düşük geçişli bir filtreye sahip değil. 20.3 MP CMOS sensör ile beraber 5 eksenli görüntü sabitleme özelliği bulunuyor. Bluetooth ile Wi-Fi özellikleri mevcut.

Yeni Lumix G95 model kameranın 1199 dolar fiyatıyla Mayıs ayında raflarda yer alması bekleniyor. Kamerayı daha yakından görmek isterseniz eğer, aşağıda yer alan videoyu izlemeniz yeterli olacaktır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz