İlk olarak Paparanın ne olduğundan bahsedelim. Papara, cüzdanda olan kartların ve nakit paranın yerine kullanacağınız ücretsiz para transferi özelliğidir. Yani bir cüzdandan daha fazlasını yapabilen platformdur. Ayrıca şunu da belirtelim ki hesap açmak için yaş sınırının 18 olmasına gerek yok, 13 yaşından büyükseniz papara hesabı açabilirsiniz.

Üye olmak için de evrak ihtiyacı yoktur, masaüstünden ya da Android ve iOS uygulaması üzerinden üyeliğiniz gerçekleşiyor. Üye olduktan sonra TC’nizi girmeniz sonucunda hesabınız onaylı olur. Limit ise 750’den 50.000 TL’ye kadar olabiliyor.

Papara Ayrıcalıkları Neler?

Papara hesaba para aktarma işlemini anlatmadan önce ayrıcalıklarından bahsedelim. Diğer dijital cüzdanlara göre ayrıcalıklı olan para yöntemini hem cep telefonundan hem de banka hesabı ya da ATM üzerinden yapabilirsiniz. En güzel kısmı ise parayı banka hesabına yatırıp ATM’den de parayı çekebilirsiniz.

Papara Hesaba Para Yüklemek

PayPal’ın Türkiye hizmetini durdurması sonucu kendini belli eden papara, diğer cüzdanlara göre daha avantajlı olduğunu belirtmiştik. Hesabınıza para aktarmak istiyorsanız ATM ya da banka havalesi, fatura ödeme merkezlerinden para yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Havale ile para yükleme işleminde dikkat edilmesi gereken, papara numarası ile işlem yapabilirsiniz.

Para gönderme işlemi yapacaksanız karşı tarafın da hesabı yoksa bu durumu etkilemiyor. E-mail ya da cep telefonu adresine ücretsiz şekilde para gönderme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Karşı taraf da parayı aldıktan sonra papara hesabını açınca gelen parayı hesabında aktif olarak görebilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz