PDF taşınabilir ve birçok görüntü barındıran en popüler dosya biçimlerinden biridir. Çok yönlüdür, oluşturması ve paylaşması kolaydır ve sayısız program tarafından desteklenir. Metin, resimler, tablolar, grafikler ve diğer birçok öğe bir PDF dosyasına atılabilir ve çok az çaba sarf etmeden veya hiç çaba harcamadan düzenlenebilir. Peki bir PDF dosyasından herhangi bir görüntüyü bilgisayarımıza nasıl indiririz?

PDF Dosyası Nedir ve Nasıl Açılır? | Nasıl Yapılır? - TeknoXL

Windows Ekran Alıntısı Aracı Kullanma
Bunu kullanmak için Başlat menüsüne gidin ve Tüm programları tıklayın oradan da Aksesuarlara basın. Bu bölümde Ekran Alıntısı Aracı’nı seçin. Buna bastığınızda dört farklı mod karşınıza çıkacaktır. Bu moddan istediğiniz seçin. Daha sonra ekran alıcı belgeyi açar ve dilediğinizi gibi kaydetmenizde imkan sağlar.

Adobe Acrobat Okuyucu
Bu program ile ‘araç seçin ve anlık görüntü adı altında iki seçeneğiniz vardır. Birincisini seçerseniz belgeyi direkt olarak açar ve dilediğiniz gibi kaydetme imkanı sağlar. Anlık görüntü ile de Düzenle seçeneğine basarak, programı dilediğiniz gibi düzenleyin ve kaydedin. Bu programın Pro bölümü ile belgeleri dışa aktarabilirsiniz. PDF dosyasını açtıktan sonra, araçları tıklayarak PDF’i dışa aktar deyin ve dilediğiniz gibi düzenleyip kaydedin.

Adobe Photoshop
Görüntüleri PDF dosyasından çıkarmak için bu programı kullanabilirsiniz. Photoshop size PDF İçe Aktar kutusunu gösterecektir. Orada çıkarmak istediğiniz görüntüleri seçin ve tamam’ı tıklayın.

PDF Element
Oldukça basit bir belge indirme ve düzenleme programı olan bu yerde belgeyi yükleyin ve Ana sayfa yazan yere basın. Daha sonra Diğer yazan yere basın. Sonra resme dönüştür seçeneğine basın. PDF’teki tüm resimleri çıkar seçeneğine basın ve görüntüleri kaydetmek için kaydet’e basın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz