Periscope isimli mobil canlı yayın uygulaması bir süre önce iPhone ve iPad kullanıcıları için App Store üzerinden yayınlanmıştı. Twitter mühendisleri tarafından geliştirilen uygulama, Twitter hesabı üzerinden kullanılabiliyor.

Çıktığı günden bu yana dünya genelinde yoğun ilgiyle karşılaşan Periscope uygulaması, kısa sürede milyonlarca iPhone ve iPad kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. Bununla birlikte birçok profesyonel kişi ve kuruluşlar da bu uygulamayı yeni bir sosyal medya mecrası olarak görüp yayın kanallarının arasına almış bulunuyorlar.

Tüm bu gelişmeler Periscope Android uygulaması için yoğun beklenti oluşturdu. Aradan geçen haftaların ardından nihayet bugün Periscope Android uygulaması Google Play üzerinde yerini aldı. Mağazada yerini almasıyla birlikte popüler uygulama on binlerce kez indirildi ve indirilmeye de devam ediliyor. Ancak özellikle Türk kullanıcıların uygulamaya girişte ve kullanımda bazı sorunlar yaşadıklarını belirttiklerini de ekleyelim.

Periscope Android uygulaması üzerinde çokça yaşanan sorunlar:

  • Periscope uygulamasını açtıktan sonra Twitter ile giriş yapmak isteyip hesap oluşturamama.
  • Giriş yapamama ve giriş yaparken hata verme sorunu.
  • Cyanogenmod 12.1 üzerinde tablo hatası sorunu.
  • Samsung Galaxy Tab üzerinde yayın yapamama sorunu.
  • Yayınların geç gelmesi ve yayın kesilme sorunu.
  • Initializing video stream hatası sorunu.

Yukarıda belirttiğimiz uygulama problemlerinin yanı sıra birçok Türk kullanıcı uygulama üzerinde Türkçe dil desteği olmamasından da şikayetçi. Bilindiği üzere Periscope uygulaması Türkçe sürüm henüz mağazada yer almıyor.

Periscope Android indir

Periscope Android uygulaması nasıl kullanılır ve nasıl hesap açılır?

Kişisel deneyimimizi aktarmamız gerekirse uygulamayı sorunsuz olarak kurduk. Twitter hesabımız üzerinden giriş yaparak kullanıcı adımızı belirleyip sorunsuz bir şekilde Periscope hesabı oluşturma aşamasını geçtik. Daha sonra Twitter üzerinde takip ettiğimiz kişiler ve kuruluşlar takip edilmesi için önerilen hesaplar olarak karşımıza çıktı. Test amacıyla birkaç yayına bağlandık ve herhangi bir kesinti yaşamadık. Henüz canlı yayın denemesi yapmadık.

Herhangi bir yerde görebileceğiniz Periscope Apk dosyalarını indirerek kurma işlemi yapmanızı önermiyoruz. Periscope Android uygulaması için güvenilir indirme bağlantısı aşağıda yer almaktadır.

[appbox googleplay tv.periscope.android]

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz