Uzun yıllar sonra isim değişikliği yolunu tutan ve bunun sebebi olarak e-spora yönelme durumu söylenen PES 2020 için açıklamalar geldi. İşte tüm detaylar…

Sektörde ki en eski diyebileceğimi futbol oyunu Konami‘nin PES oyunu bu yıl içerisinde beklenen PES 2020 oyunu ile beraber yeniden değişikliğe gitti. “eFootball” ismini başa getirdi. Şirketin yapmış olduğu açıklamalara göre bu tarz bir değişiklik için bir sebep var.

Avrupa marka yöneticisi olan Lennart Bobzien, bir açıklama yaparak, oyunun yeni adının eFootball: PES olacağını yani bu yıl eFootball PES 2020 olarak geleceğini dile getirdi. E-Spora artık tam anlamıyla odaklanacaklarının gerektiğini söyleyen Bobzien, daha önceden PES League ve eFootball Pro ile sizleri bunu aslında beyan edilmişti dedi. Bu bakımdan yakın zamanda daha ciddi bir e spor rekabetleri doğacak. Elbette isim çok önemli olduğu için ilk isimden başlamanın doğru olduğu belirtildi.

Son olarak ise Bobzien, PES isminin üründe yer aldığını ve hep kalıcı olacağını söyledi.

PES 2020 ne zaman çıkacak sorusuna ise, PS4, Xbox One ile PC platformuna 10 Eylül 2019‘da geleceği söylenmişti. Demo versiyon ise 30 Temmuz‘da gelecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz