Ping nasıl düşürülür

Çevrimiçi oyun oynarken gecikme yaşarsanız, pinginizi kontrol etmeniz gerekir. Burada ping sürelerini nasıl düşüreceğimizi, gecikmeyi nasıl azaltacağımızı ve çevrimiçi oyunu nasıl geliştireceğimizi açıklıyoruz.

Çevrimiçi oyun oynarken gecikme ile ilgili sorun yaşıyorsanız – görünen, kaybolan ve sürekli atlayan diğer oyuncular – ping’iniz çok yüksek olabilir. Ping, bağlantı hızınızın veya daha özel olarak bağlantının gecikmesinin bir ölçüsüdür.

Burada, ping’in nasıl ölçüleceği ve çevrimiçi oyunlarda gecikmeyi azaltmak için ping’in nasıl düşürüleceği de dahil olmak üzere, daha derinlemesine bir açıklama yapacağız.

Ping nedir?

Pek çok kişi hızlı, yanıt veren bir internet bağlantısının yalnızca indirme ve yükleme hızına bağlı olduğunu varsayar, ancak bundan daha fazlası vardır. Ayrıca, aslında reaksiyon zamanı olan bir ping var. 98ms ping (milisaniye) varsa, bilgisayarınızın başka bir bilgisayarın isteğine yanıt vermesi için gereken süre.

Açıkçası, mümkün olduğunca düşük bir ping zamanı istiyorsunuz. Birçok çevrimiçi oyun, ping zamanınızı diğer oyuncuların veya sunucuların ping’iyle birlikte gösterir. Eğer ping’iniz 150 (veya daha fazla) civarındaysa, gecikmeden dolayı oyunu oynamakta neredeyse kesinlikle sorun yaşarsınız.

Ping sadece oyunları etkilemez, ancak zamanlama çok önemli olduğunda uzun bir ping süresi çok belirgindir. Bu nedenle oyunlarda, özellikle pozisyon ve tepki sürenizin ( birinci sınıf atıcılar veya yarış oyunları) her şeyin olduğu yerlerde, düşük bir ping çok önemlidir .

Ping hızı nasıl ölçülür?

İnternet bağlantınızın gecikme süresini , en popüler çevrimiçi hız testi olan Speedtest.net’i kullanarak test edebilirsiniz. (Eğlence gerçeği: Speedtest, Iron Man filmlerinden birinde bile gösterildi.) 20ms’lik bir ping’in altındaki herhangi bir şey mükemmel olarak kabul edilirken, 150ms’den daha büyük herhangi bir şey fark edilebilir bir gecikmeye neden olabilir.

En hızlı oyun bilgisayarına sahip olabilirsiniz , ancak yavaş bir ping ile eylemlerinizin çevrimiçi akranlarınızdan daha uzun sürmesi, çevrimiçi arenada bir dezavantaj olması anlamına gelir.

Ping nasıl azaltılır?

Ping’lerinizi azaltmanın tek bir yolu yoktur, bunun yerine bir dizi olası çözüm vardır – bu bir deneme yanılma sürecidir. İlk ve en basit çözüm, bilgisayarınızdaki diğer tüm programları ve pencereleri kapatmak, ping’i etkileyebilecek arka planda çalışan etkin indirme olmadığından emin olmaktır.

Diğer bir sorun da, evinizdeki bir başkasının, 4K’da Netflix’in yayınlanması veya büyük dosyalar indirilmesi gibi, bant genişliğine aç bir servis çalıştırması olabilir. İnternet bağlantısı kurduğunuz ve aktif olarak ne kadar fazla cihaz bağlarsanız, o kadar yüksek ping elde edersiniz.

Hala yüksek bir ping alıyorsanız , dizüstü bilgisayarınızı yönlendiricinize yaklaştırmaya çalışın veya daha iyisi, daha ucuz olan Ugreen CAT7 Ethernet kablosu veya güç hattı adaptörleri gibi bir Ethernet kablosu kullanarak bilgisayarınızı doğrudan yönlendiricinize bağlayın ; TP-Link AV2000 2 Bağlantı Noktalı Gigabit Geçiş Hattı . Bu, Wi-Fi ile karşılaşabileceğiniz ve internet bağlantınızın gecikme süresini etkileyebilecek zayıf sinyal gücüyle ilgili olabilecek olası sorunların üstesinden gelir.

Ayrıca, yönlendiriciniz ile duvar kutusu arasındaki kabloları kontrol etmeye değer, hepsinin tamamen takıldığından emin olun – zamanla kablo bağlantılarının kopmasıyla ilgili birkaç deneyimimiz oldu ve bunların sıkılaştırılması sorunu çözdü.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz