Google Play Store’da ortaya çıkan bir hata gündemde yerini aldı. Play Store üzerinden bazı uygulamalar saniyeler içerisinde güncellenmiş gibi görünüyor fakat güncelleme alınmıyor. Uygulamalar yeniden güncellenmeye çalışıyor ancak güncelleme gerçekleşmiyor. Google Play Store’da yer alan bu hata birçok kullanıcının başına geldi.

Google Play Store’da nedeni belli olmayan bu hata birçok kullanıcı tarafından rapor edildi. Play Store uygulamasına girip ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ alanına giren kullanıcılar, birçok uygulama güncellemesi olduğunu fark etti. Birçok uygulamanın güncellemesi geldi ancak bu güncellemeleri yapmak için ‘Güncelle’ butonuna basan kullanıcılar en üstte bulunan uygulamanın normal bir şekilde güncelleme aldığını, diğer listede olan uygulamaların ‘kurulum’ alanına geçtiği ortaya çıktı.

Uygulamalar bu sorundan sonra güncellenmiş gibi görünüyor, güncellenen uygulamalar kısmına aktarılıyor. Fakat daha sonra tekrar güncelleme kısmına eklenmesi kullanıcıları şaşırttı. Google Play Store uygulamasında yaşanan bu sorunla alakalı bir açıklama yapılmadı ve birçok kullanıcı yaşanan sorunun neden kaynaklandığını bilmedi için Play Store’a hata raporunda bulunda. Google Play Store bu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz