Corona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı. Ülkemizde de bulunan virüs gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafından evde kal uyarısı yapılıyor ve bu süreçte birçok kişinin evde canı sıkılabiliyor. Durum bu şekilde olunca herkes internete, uygulamalara, oyunlara akın etti. Bazı teknoloji şirketleri ise Android güncellemelerinde dahi ertelemeye neden oldu.

PlayStation 4 fiyatları da bu durumdan etkilendi ve fiyatların neden yükseldi sorusu akıllara geldi. Dolar kurlarında yaşanan artış beraberinde birçok teknolojik cihazda da artışa neden oldu. Daha çok son dönemlerde korona virüsünden dolayı dolar kurunun %10 artış göstermesi akıllı telefon fiyatlarına da yansıdı. Sadece akıllı telefonlarda değil bu durum PlayStation 4’ü de vurdu.

PlayStation 4, 2.000 TL fiyata sahipken şu an 4.000 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde PlayStation 4 oldukça ilgi gördü ancak fiyatında yaşanan bu fahiş artışa kimse akıl sıra erdiremedi. Bazı internet sitelerinde 9.000 TL’ye kadar fiyatı çıkmış durumda. Stok durumundan dolayı PlayStation karaborsa ile gündeme gelse de kısa bir sürede açıklama bekleniliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz