9 Eylül 1995 tarihinde ilk PlayStation oyun konsolunu piyasaya süren Sony Interactive Entertainment (SIE), Aralık 2013 tarihinde satışa çıkarttığı PlayStation 4 ile satış rekorları kırıyor. Aralık 2013’te piyasa çıkan PlayStation 4 kullanıcılar tarafından beğenilmeye devam ederken satış rekorlarına ardı ardına getiriyor.

PlayStation 5 Ne Zaman Çıkacak?

PlayStation 4 kullanıcıların 2013 yılından beri beğeniyle kullandığı PlayStation 4’ten sonra PlayStation 5′in ne zaman çıkacağı merak konusu. Ancak PlayStation 4 son hızıyla satmaya devam ediyor. Satış rekorları kıran PlayStation 4 satışları ile ilgili bilgileri, geçtiğimiz günlerde Sony Interactive Entertainment Başkanı ile CEO’su John Kodera bir bilgilendirme toplantısı ile kamuoyu ile paylaştı.

İşte Playstatıon 4 Satış Rakamları

2018 sonu itibariye açıklanan verilerde, PlayStation 4 oyun konsolu, tüm dünya çapında 91.6 milyondan fazla sattığı belirtildi. PlayStation 4 oyunlarının da satışlarının çok yüksek olduğu söylenirken tüm dünyada toplamda 876 milyon PlayStation 4 oyununun satıldığı açıklandı. 2018’in Eylül ayında satışa çıkan Marvel’s Spider-Man oyununun 2018 Kasım ayında açıklanan verilerde 9 milyondan fazla sattığı söylenmişti. John Kodera; dünya çapındaki satışların gurur verici olduğunu, bu tablonun mimarı olan tutkulu kullanıcılara saygılarını sunduklarını dile getirdi. Bu yıl yeni bir PlayStation oyun konsolunun çıkarılamayacağını PS4 için geliştirmeler yapılacağını söyleyen Kodera, Sony Interactive Entertainment olarak platformlarını geliştirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz