Bu yazımızda PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro arasında olan farkların neler olduğuna dair yorum yapacağız. PlayStation 4 oyunu yayınlandıktan sonra çok tutulmuştu ve yeni nesil konsol olarak anılmaya başlandı. XBOX One teknolojisi ile beraber yeni gelen konsol, PlayStation 4 için donanım ve performans açısından seride yer alan eski oyunlar açık ara fark ile geride bıraktı.

PlayStation 4 konsolları oldukça tutuldu ve kullanıcılar tarafından fazlasıyla tercih edildikten sonra Sony tarafından bu durum değerlendirildi ve eksikleri kapatmak adına PlayStation 4 Pro versiyonunu geliştirdi. Bu yazımızda da PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro arasında olan farklardan bahsedeceğiz.

İlk olarak FPS Düşülerinden bahsedelim. PlayStation 4 konsolları oyun için ne kadar hazır görünse de PlayStation 4 konsollarında sorun FPS düşüşleri yaşanıyor. Ancak PlayStation 4 Pro ile bu sorun düzeltildi. Kısacası PlayStation 4 Pro ile FPS düşüşlerine engel olundu.

PlayStation VR desteği normalde PlayStation 4’de yer almıyor ancak bu desteği PlayStation 4 Pro verecek. Sadece VR desteği değil aynı zamanda 4K desteği de verecektir. 4K desteği olunca PlayStation VR desteği olmazsa olmaz.

Son olarak tercih konusunda fikir verecek olursak, eğer PlayStation 4’e sahipseniz tekrar PlayStation 4 Pro almanıza gerek yoktur. Ancak yeni alacaksanız PlayStation 4 Pro almanızı tavsiye ederiz. Fiyat konusu ise, PlayStation 4 fiyatı 1.300 TL ve PlayStation 4 Pro fiyatı ise 1.700 TL’dir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz